18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bağkur affı çıktımı? Torba yasada neler var 2014 torba yasası - Erken emeklilik son durum - Gss affı

Torba yasada Bağkur ve GSS affının çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor. Aradan aylar geçmesine rağmen bir gelişme olmadı.


Çalışma Bakanlığı bu kez prim affı yerine Bağ-Kur kaydının silinmesi formülünü devreye sokacak.

Mevcut yasa, 5 yıl ve daha fazla Bağ-Kur prim borcu olanların borçlarının silinmesine imkân tanıyor.

BAĞKUR - GSS VE TAŞERON İLE İLGİLİ DETAYLARI HABER İÇİN BURAYA TIKLAYIN

FLAŞ HABER! BURAYA TIKLAYIN!

Öte yandan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bazı jinekologlar tarafından gündeme getirilen kürtajın Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yasaklandığı iddiasıyla ilgili konuştu. Müezzinoğlu, “Kürtaj bir hastalık mıdır ki Medula sisteminde yeri olsun? SGK kapsamına girmesiyle ilgili Sağlık Bakanlığı olarak Çalışma Bakanlığı"na talepte bulunduk.” dedi. Müezzinoğlu, Zeytinburnu"ndaki İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü ek hizmet binasında düzenlenen İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü toplu açılış törenine katıldı. Törenin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Müezzinoğlu, “SGK kapsamında değildi ama talep ettik. Tıbbi bir zorunluluk varsa SGK bunu karşılar.” dedi.

Hastane, 'yüzde 65 özürlü'; SGK, 'yüzde 60 sağlam' dedi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nin yüzde 65 özürlü raporu verdiği kalp hastası Bilal Temiz'e (57), Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ise 'yüzde 60 sağlamsın' dedi. 2 rapor arasındaki farka şaşıran Temiz, "İstedikleri sağlık heyetine görünmeye hazırım. Eğer ben sağlıklıysam boynum kıldan ince, değilse hakkımı istiyorum." diyor. Giresun'un Duroğlu beldesi Demirci mahallesinde oturan 5 çocuk babası Bilal Temiz yaklaşık 10 yıl önce rahatsızlanınca 2 kalp damarına stent takıldı. Temiz, 2011 yılında İstanbul Bahçeşehir Atatürk Lisesi'nde hademe olarak çalışırken ikinci kez rahatsızlandı. Kaldırıldığı hastanede açık kalp ameliyatı oldu ve bu kez de 4 kalp damarı ile aort kapakçığı değiştirildi. Ancak, bu operasyon sonrası gelişen bazı komplikasyonlardan dolayı uzun süre kendini toparlayamadı. Temiz, 1,5 yıllık süreçte İstanbul ve memleketi Giresun'da birçok hastane kontrolden geçti. İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 27 gün tedavi gören Temiz'e, doktorlar hayatının pamuk ipliğine bağlı olduğunu ve mutlaka yeni bir ameliyat olması gerektiğini söyledi. Kendi isteği ile hastaneden çıkan Temiz, memleketi Giresun'a geldi. Burada gittiği doktorlar ise kendisini Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk etti. Burada da 25 gün yatan Temiz, tedavisinin ardından taburcu edildi. Temiz, şimdi ekim, kasım ayında aort kapakçığının yeniden değiştirilmesi için ikinci kez bıçak altına yapmaya hazırlanıyor.

Yaşadığı rahatsızlığın etkisiyle çalışamayan Bilal Temiz, malulen emekli olmak istedi. Bunun için geçtiğimiz yıl ekim ayında Sosyal Güvenlik Giresun İl Müdürlüğü'ne başvuran Temiz'den sağlık durumu gösteren rapor istendi. Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne giden Temiz, Kardiyoloji Polikliniği'nde muayene oldu.  0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA