20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

FETÖ'nün polis imamı kaçtı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan örgütün polis imamı yurt dışına kaçmış.


FETÖ soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan örgütün polis imamı yurt dışına kaçtığı ortaya çıktı.

FETÖ'nün polis imamının 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden 15 gün sonra yurt dışına kaçtığı belirlendi.

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, Türkiye'nin 'polis imamı' olduğu belirlenen ve hakkında yakalama kararı bulunan T.S.'nin darbe girişiminden 15 gün sonra yurt dışına kaçtığı açıklandı.

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ/PDY'ye yönelik yürüttüğü soruşturma devam ediyor. Konuyla ilgili başsavcılıktan yapılan açıklamada, örgütün emniyet içerisindeki yapılanmasına yönelik çalışmanın devam ettiği bildirilerek, şu ifadelere yer verildi:

"İfadesine başvurulan şüphelilerin beyanları üzerine Kırıkkale'de mühendis olarak görev yapan Cemal kod adlı T.S.'nin Türkiye polis imamı olduğu ve şahsın 15 Temmuz'da gerçekleştirilen kalkışmadan sonra 30 Temmuz tarihinde Esenboğa havaalanını kullanarak yurt dışına çıktığının tespit edilmesi üzerine hakkında yakalama kararı çıkartılmıştır. Ayrıca FETÖ/PDY terör örgütünde Cemal kod adlı T.S.'den önce Türkiye polis imamı olarak görev yapan gazeteci S.S.'nin yurt dışına çıktığı tespit edilmiş ve hakkında yakalama kararı çıkartılmıştır."

MİLLİYET

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA