23 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Gaziantep Valiliği yalanladı

Gaziantep Valilliği, öğrencilerin tuvalet yıkadığını iddia eden haberi sert bir dille yalanladı.


Gaziantep'te bulunan bir okulda öğrencilere okul tuvaletinin temizletildiği iddialarına Gaziantep Valiliği'nden yanıt geldi. Valilik tarafından yalanlanan iddiaya yönelik haberin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Haberin yalan ve iftiradan ibaret olduğunu belirten Valilik konuyla ilgili açıklama yaptı. 

Gaziantep Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bir-Gün Gazetesi"nce 12.10.2016 tarihinde yayımlanan ve bazı yazılı ve görsel basın kuruluşlarınca paylaşılan "Gaziantep"teki bir okulda öğrenciye tuvalet temizletiyorlar" başlığıyla yayımlanan haber nedeniyle, aşağıdaki bilgilerin kamuoyumuz ile paylaşılması gerektiği anlaşılmıştır.

Söz konusu haberlerde Şahinbey ilçemizde eğitim-öğretim veren bir orta okulumuz hakkında ileri sürülen iddia ve isnatlar, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz maarif müfettişlerince yerinde incelenmiştir.

Yapılan incelemelerde; haberde ileri sürülen iddiaların asılsız ve mesnetsiz olduğu, haberin eğitim-öğretim hizmetlerini manipüle amacıyla servis edildiği anlaşılmıştır.

Haberin kaynağı olarak görülen Bir-Gün Gazetesi"ne, yayımlanan yalan haber nedeniyle tekzip ve yargı mercilerine başvuru çalışmaları başlatılmıştır. Yayınlanan haber kesinlikle gerçeği yansıtmayıp, yalan haber ve iftiradır."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA