23 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Gece yarısı askeri sevkiyat

Irak sınırında bulunan Silopi'ye tank ve zırhlı araç sevk edildi.


Gece yarısı Türkiye'nin Irak sınırında bulunan Şırnak Silopi'ye askeri sevkiyat yapıldı. Sevkiyat edilenler arasında tank ve zırhlı araçla var.

ABD'nin Irak ordusu ile birlikte yürüttükleri Musul operasyonu sürerken Türkiye gece yarısı sınıra sevkiyat gerçekleştirdi.

Musul'un DAEŞ'ten kurtarılması için aylardır hazırlığı yapılan operasyon gece başlarken, aynı saatlerde Türkiye Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Şırnak'ın Silopi İlçesi'ne tank ve zırhlı araç sevkiyatı yapıldı.

Musul operasyonun başladığı saatlerde Irak ile sınırı bulunan Şırnak'ın Silopi ilçesine askeri araç sevkiyatı yapıldı. Tank taburuna doğru hareket eden askeri araçlara 'Akrep' adı verilen zırhlı araç eşlik ederek güvenliği sağladı. Sevkiyatta, kapalı kasalarda mühimmat araçları, tank, 'Kirpi' ve tank gibi ağır zırhlı araçların taşınmasını sağlayan çok sayıda üstü boş TIR'lar sınır birliklerine sevk edildi. Sevkiyat araçları belli aralıklar ile ilçedeki konuşlu askeri birliklere kaydırıldı. Musul operasyonun başlaması ile birlikte askerlerin Musul'dan gerçekleşecek olası göç dalgası için sınır güvenliğinin de son günlerde artırıldığı göze çarptı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA