22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Huzurlu aile söyleşisine yoğun katılım sağlandı

Huzurlu Aile Sohbetleri'nin ilki Malatya Gençlik Derneği Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.


Psikolojik Danışman ve Psikoterapist / TV Programcısı ve Sunucusu Mehtap KAYAOĞLU'nun sunumları ile gerçekleşen söyleşiye çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Program öncesi katılımcılara aşure ikram edildi.

Malatya Gençlik Derneği Kadın Kolları tarafından organize edilen programın açılış konuşmasını Kadın Kolları Başkanı Medine KALKAN yaptı. KALKAN “Bildiğiniz gibi geçen hafta Kadın Kolları Başkanı seçildim. Açıkçası beklemiyordum ve hazır değildim ama bu teklifi de geri çeviremezdim. Genel Başkanımız Sayın İrfan KÖPÜRÜR"ün her zaman söylediği gibi ‘ortak paydamız ve ortak paydamız Malatya". Memleket ve hemşeri sevdası ile yola çıkan bu Gençlik Kuruluşu için ben de elimden geleni elbette yapmalıydım. Kuruluşundan bugüne kadar Derneğimiz tarafından organize edilen programların tamamına iştirak ettim. Misyonu, vizyonu, hedefleri ve değerleri ile örnek alınması gereken Malatya Gençlik Derneği"nin Kadın Kolları Başkanı olmak benim için şereftir. Bu görevi bana tevdi eden Başkanımız İrfan KÖPÜRÜR"e ve Yönetim Kuruluna tekrar teşekkür ediyorum. Yolun henüz başındayız. İnanıyorum ki Malatya"nın kayısısını yemiş, suyundan içmiş kadınlarımız bir araya gelip, kafa kafaya verdiğinde netice hep başarı olacaktır. Kadın kollarımızın ilk programı oldu. Toplum yararına, birlikte birçok etkinliğe imza atacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

Malatya Gençlik Derneği Genel Başkanı İrfan KÖPÜRÜR ise konuşmasında “Bu programı sadece bayanlara yönelik olarak düzenleyecektik. Ancak bayanların ‘Anlatılacakları biz tahmin ediyoruz ve yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Bu nedenle programa bayanlardan ziyade erkeklerin de katılım sağlamasını istiyoruz" yönünde talepleri oldu. Biz de ‘Eyvallah. Bu söyleşiyi o zaman hep birlikte dinleyelim" dedik ve bugün bu gaye ile bir araya geldik. Çok da güzel bir tablo oluştu. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin, pekiştirsin; hasetlik edip, bozgunculuk yapmak isteyenlere de fırsat vermesin. Toplumun temel taşı aile, ailenin güneşi ise annedir. Annelerimiz ne kadar kutsal ise, eşlerimiz de o kadar mukaddestir. Gençlik, geleceğimiz diyoruz. Huzurlu bir toplumun inşa edilebilmesi için en büyük sorumluluğu kadınlarımızın taşıdığını biliyor ve kesinlikle inkâr etmiyoruz. Kadın ne kadar mutlu ve huzurlu olur ise, o kadar sağlıklı evlatlar yetiştirecek; topluma, fayda sağlayacak hayırlı bireyler üretecektir. Tabi burada biz erkeklere de ciddi sorumluluklar düşüyor. Bunların başında hanımlarımızın, dolayısı ile ailemizin huzurunu temin etmek gelir” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Psikolojik Danışman ve Psikoterapist / TV Programcısı ve Sunucusu Mehtap KAYAOĞLU"nun söyleşisi başladı.

Ailede huzurun ve mutluluğun temini noktasında çok önemli ipuçları veren ve meselenin özü ‘sevgi" diyen KAYAOĞLU “Ailede sorumluluk bakımından en önemli rolü anneler üstlenmiştir. Anneler görev ve sorumluluklarını yerine getirirken erkekler de tabii ki el ense yapıp yatmayacaklar. Hanımlarının moral ve motivasyonunu üst seviyelerde tutacak, onları onure etmekten asla sakınmayacaklardır” dedi.

Program sonrası Malatya Gençlik Derneği Genel Başkanı İrfan KÖPÜRÜR, Kadın Kolları Başkanı Medine KALKAN, Eğitim ve Kültür İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Bilal SEKMAN; katılımından ve katkılarından ötürü Mehtap KAYAOĞLU" na teşekkür ederek, içerisinde Malatya Kayısı mahsullerinin bulunduğu bir hediye paketi takdim ettiler.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA