23 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Öğrenciler yine zehirlendi!

Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde daha önce yaşanan ve bir cana mal olan zehirlenme vakası tekrar yaşandı.


Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde 6 yaşındaki  Beritan Hacıoğlu"nun hayatını kaybetmesine neden olan salamlı sandviçten zehirlenme olayının bir benzeri daha yine Doğubeyazıt'ta meydana geldi. Olayın üzerinde henüz 4 gün geçmiş olmasına rağmen yine okullarda yenilen sandviçlerden dolayı rahatsızlanan öğrenciler hastanelere koştu. Daha 4 gün önce 6 yaşındaki Beritan'ın ölümüyle sonuçlanan olayın ardından yine öğrenciler zehirlenme belirtileriyle hastaneye geldi.

Ağrı"nın Doğubayazıt ilçesindeki Bereket ve Telçeker Köylerindeki okullarla merkez İmam Hatip, Reşat Erden, Savaş Ay liselerinde bugün öğlede dağıtılan ve içinde peynir, domates, marul bulunan sandviçleri yiyen öğrenciler bir süre sonra kusma ve ishal belirtileri ile hastaneye kaldırıldı. Aileleri tarafından Doğubayazıt Devlet Hastanesi"ne getirilen öğrenciler tedavi altına alındı.

Öğrenci velileri, Ağrı"daki bir yemek firması tarafından verilen yemeklerde bir hafta içinde ikinci zehirlenme olayı yaşandığını belirterek tepki gösterdiler. Öğrencilerin kusma, ateş ve ishal nedeniyle halsiz düştüğünü belirten veliler, "Beritan"ın ölüm olayı gözümüzü korkuttu. İshal veya kusan tüm öğrenciler hastaneye getirilince servislerde yer kalmadı. Bir yatakta birkaç öğrenciye yatırılıyor" diye endişelerini dile getirdiler.

Doğubayazıt"ta 7 Ekim günü yaşanan ilk zehirlenme olayında Savcı Hakan Kılıç İlkokulu öğrencilerinden Beritan Hacıoğlu yediği salamlı sandviçin ardından hastaneye kaldırılmış, tüm çabalara karşın kurtarılamayarak yaşamını yitirmişti. 0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA