23 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Otoparkta dansöz oynattı

Piyasayı fena dolandıran M.G. otoparkta dansöz oynattı.


Piyasayı 50 milyon TL dolandırdıktan sonra otoparkta dansöz oynattığı ortaya çıkan M.D. yakalandı.

Lüks araç satışı yapan galerinin sahibi M.G.'nin piyasayı 50 milyon TL dolandırdığı ortaya çıktı.M.G.'nin paraları topladıktan sonra yaptığı kutlama görüntülenmişti.

Kadıköy"de piyasayı milyonlarca lira dolandırdığı iddia edilen lüks araç satışıyla tanınan otomotiv galerisi sahibi M.G. polis tarafından yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğünde ifadesi alınan şüpheli için savcılık önce hakkında bir şikayet dosyası olduğu için serbest bırakma kararı verildi. Ancak şüpheli, emniyette işlemleri sürerken 23 kişinin daha şikayetçi olması üzerine geceyi Asayiş Şube Müdürlüğünde geçirdi. 23 şikayetçinin şüpheli M.G."yi toplamda 50 milyon liralık dolandırıcılıkla suçladıkları belirtildi. Şüpheli adliyeye sevk edildi. M.G.'nin paraları topladıktan sonra otoparkta dansöz oynattığı görüntüleri yayınlanmıştı.

Kadıköy, Eylül ayı sonunda lüks otomobil satışı yapan galerinin sahibi M.G. topladığı araç satış vekaletleri ile kendisine bırakılan araçları yarı fiyatına satarak ortadan kaybolduğu iddia edilmişti. M.G."nin mağduru olduğunu iddia eden bazı kişiler dolandırıcılığın boyutlarının 50 milyon lira olduğunu söylemişlerdi.

BEŞİKTAŞ"TA YAKALANDI

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada dolandırıcılık yaptığı iddia edilen şüpheli M.G."yi yakalamak için çalışma başlattı. Şüphelinin izi Beşiktaş bölgesinde bulundu. Telefonla konuşulan şüpheli teslim olması için ikna edildi. Beşiktaş polis merkezine teslim olmaya gittiği öğrenilen şüpheli polis tarafından yakalandı. Sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.

Şikayetçilerin sayısı artınca gözaltında kaldı

ŞİKAYETÇİ SAYISI 23"E ÇIKINCA GÖZALTINDA KALDI

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğinde sorgulanan şüpheli hakkında bir şikayet dilekçesi olduğu görüldü. Bunun üzerine savcılık şüphelinin ifadesinin alınarak serbest bırakılmasına karar verdi. İfade işlemleri tamamlanması sırasında şüphelinin yakalandığını duyan şikayetçiler Asayiş Şube Müdürlüğüne adeta yağmur gibi yağdı. Milyonlarca lira dolandırıldığını söyleyen şüphelilerin sayısı bir anda 23"e ulaştı. Bunun üzerine savcılık ilk talimatını değiştirerek şüphelinin gözaltında kalmasına karar verdi.

TOPLAM 50 MİLYON LİRALIK DOLANDIRICILIK

Soruşturmada şüphelinin mağdurlara önce güven sağladığı daha sonra karşılıksız çeklerle lüks otomobiller alarak bunları yarı fiyatına paraya çevirdiği tespit edildi. Mağdurlar arasında bulunan oto galerisi sahipleri M.A."nın 3 milyon 800 bin lira, F.E."nin 850 bin lira, M.E."nin 832 bin lira İ.Ü.nün ise 2 milyon 160 bin lira dolandırdıklarını söyledikleri öğrenildi. Şikayetçi olan şüphelilerin toplam 50 milyon lira dolandırıldıklarını söyledikleri öğrenildi.

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi. Şüphelinin poliste verdiği ifadesinde dolandırıcılık iddialarını kabul etmediği öğrenildi. Öte yandan halen gelmeye devam eden mağdurların mahkemeye yönlendirildiği dolandırıcılığın boyutlarının artabileceği belirtildi.

HÜRRİYET

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA