23 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Polis linçten zor kurtardı

Şanlıurfa'da eline döner bıçağı ve bir şişe benzin alan M.A yolun ortasına da lastik koyarak yolu trafiğe kapattı.


Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı eline aldığı bir şişe benzin ve döner bıçağıyla yolu trafiğe kapatan M.A. yolun ortasına lastik koydu. Olay yerine gelen polisler M.A.'yı ikna etmeye çalıştıysa da M.A. ikna olmaya yanaşmadı. Havaya defalarca ateş eden polisi dinlemeye yanaşmadı. Bu kez TOMA'dan basınçlı su sıkılarak müdahale edilen M.A. sonunda etksizi hale getirildi ve karayolu trafiğe açıldı.

Olay, öğle saatlerinde Saraykent Mahallesi'nde meydana geldi. Mustafa A., bilinmeyen nedenle elinde döner bıçağı ve benzin dolu şişeyle geldiği Siverek- Şanlıurfa karayoluna araç lastiği koyup yolu trafiğe kapattı. Elindeki döner bıçağını boynuna dayayan ve kimseyi yanına yaklaştırmayan Mustafa A., ihbar üzerine olay yerine gelen polisler tarafından ikna edilmeye çalışıldı. AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün gelmesini isteyen Mustafa A.'yı ikna çabaları olumsuz olunca polisler, havaya defalarca uyarı ateşi açtı. Çabalara rağmen ikna olmayan Mustafa A., TOMA'dan basınçlı su sıkılarak etkisiz hale getirildi.

LİNÇTEN POLİS KURTARDI

Bu sırada yolda bekleyen kalabalık, Mustafa A.'yı linç etmeye kalktı. Polisler tarafından kalabalığın arasından güçlükle çıkarılan Mustafa A., bölgeden uzaklaştırıldı. Bir süre trafiğe kapanan yol ise yeniden ulaşıma açıldı.

CNNTÜRK

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA