20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Tanksavarlar üretildi!

Darbe girişimi sonrası üretilen tanksavarlar piyasaya sürüldü.


15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bireysel ve toplumsal anlamda güvenlik ürünlerine duyulan ihtiyaç artış göstermeye devam ediyor. Darbe girişimi sonrasında yeni sistemlerle donatılarak geliştirilen güvenlik ürünleri içinde ise en çok tanksavarlar dikkat çekiyor.

Önlem alınmadığı takdirde toplumsal düzeyde ağır sonuçlara neden olan terör saldırılarına yönelik geliştirilen Tanksavarlar, olası saldırıları engelleyebilen en etkili ve dayanıklı güvenlik ürünleri arasında şimdiden yerini aldı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen 20. Uluslararası ISAF Güvenlik Fuarı"nda görücüye sunulan yüksek teknolojili Tanksavarlar ile birçok saldırının önüne geçilebiliyor.

Valilikler, Emniyet Müdürlükleri, İl Jandama Komutanlıkları, Kritik Devlet Tesisleri, Özel Sektör Genel Müdürlükleri, Konsolosluk ve Büyükelçilikler tarafından Tanksavar siparişleri verilmeye başlandı bile. Tehlike durumunda otomatik kumandası aracılığıyla acil kalkış özelliği devreye sokulabilen Tanksavarlar, 1 saniye içinde alarma geçerek saldırılara set çekiyor. Araç Altı Tarama Sistemi ve Araç X-Ray"i ile entegre çalışabilen sistem güvenlik ihtiyacını çok yönlü olarak karşılıyor.

Sistemimiz iki büyük saldırıyı önledi          

30"dan fazla ülkenin güvenlik ihtiyacını karşıladıklarını ve anti terör ürünleri ile saldırı riski taşıyan pek çok lokasyonda yer aldıklarını belirten Arma Kontrol CEO"su Koray Kartal, “Türkiye"de son 3 ay içinde yaşadığımız olaylar güvenlik ve korunma ihtiyacının ne kadar hayati bir konu olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Bu noktada güveni sürekli kılmak için yaşanan gelişmeleri anlık olarak takip etmek Türkiye"nin ve dünyanın içinde bulunduğu stratejik zaafları değerlendirmek sektörümüz için büyük önem taşıyor. Toplumsal gelişmelere paralel olarak en son geliştirdiğimiz ürünlerimizden olan Tanksavar sistemini piyasaya sürmeye başladık. Daha önce bombalı saldırılar için de kullanılan bu sistem, ileri teknoloji ve uzman mühendislerimizin sıra dışı tasarımı ile tanksavara dönüştürüldü. Yaklaşık 150 santimlik Road Bloker"lar (Blok Bariyer) çeliğin etkilerinin artırılması, destek sistemlerinin güçlendirilmesi sayesinde tankları durdurabiliyor. Yaşanan toplumsal gelişmeler sonrasında ürünlerimiz yoğun talep görmeye başladı. Ülkemizdeki iki saldırı bu sistem sayesinde etkisiz hale getirildi” diye kaydetti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA