20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Yolcu uçağında hırsızlık

Dubai'den kalkış yapan ve İstanbul'a gelen yolcu uçağında herkesi şok eden hırsızlık olayı yakalandı.


Dubai-İstanbul seferini yapan Flydubai hava yollarına ait yolcu uçağında şoke eden bir hırsızlık vakası yaşandı. Çin vatandaşı olduğu belirlenen Y.K. 5 saat sürecek yolculuk nedeniyle isteyen yolcuların uyuyabilmeleri için iç aydınlatma kapatılmasını fırsat bilerek biri Lübnan diğerleri Birleşik Arap Emirlikleri uyruklu 4 yolcunun çantalarını soymaya çalıştı. Diğer yolcular tarafından suçüstü yakalanan Çinli Y.K.'nın üzeri arandı ve çantalardan hırsızlık yaptığı belirlendi. Y.K. yolcu uçağının İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yapmasının ardaından gözaltına alındı.

Flydubai hava yollarına ait Dubai-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı havalandıktan bir süre sonra, 5 saat sürecek yolculuk nedeniyle isteyen yolcuların uyuyabilmeleri için iç aydınlatma kapatıldı.

Yolcuların büyük bölümünün uyumasını ve ortamın karanlık olmasını fırsat bilen Çinli Y.K., yolculardan birinin çantasından hırsızlık yaparken, uçaktaki bir grup Türk yolcu tarafından suçüstü yakalandı.

Çinli yolcu ile diğer yolcular arasında arbede yaşandı. Olayın ortaya çıkmasının ardından diğer yolcular da tek tek çantalarını kontrol ettiklerinde, 3 yolcunun daha çantasından hırsızlık yapıldığı anlaşıldı. Bunun üzerine uçak personeli Çinli yolcunun pasaportuna el koydu. Yolculara çaldığı para ve değerli eşyalarını geri vermek istediği belirtilen Y.K., uçak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı"na indiğinde polis tarafından gözaltına alındı. Acil çıkış kapısı yanındaki koltukta yolculuk yapan Y.K."nın rahatça yerinden kalkıp, dönebildiği için bu koltuğu da özellikle seçtiği sanılıyor.

Çantalarından hırsızlık yapılan biri Lübnan diğerleri Birleşik Arap Emirlikleri uyruklu 4 yolcu Y.K."dan şikayetçi oldu.

Yetkililer bu olayın ilk olmadığını, yaklaşık bir aydır, özellikle Dubai-İstanbul seferini yapan uçaklarda bu tarz hırsızlıkların arttığını, ancak daha çok gelir düzeyi yüksek olan yolcuların şikayetçi olmamasının, suç işleyenleri cesaretlendiğini belirtip, benzer olaylara karşı dikkatli olunması için yolcuları uyardı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA