23 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

'Beğenmedim' tuşu geliyor

Twitter'a bomba güncelleme geliyor. Twitter'da artık 'Bundan hoşlanmadım' butonu olacak.


Sosyal medyanın gözdesi Twitter'a gelen yeni güncelleme ile 'I don't like this Tweet' ('Bu Tweet'ten hoşlanmıyorum') adı verilen bir geri bildirim aracı geliyor.

Twitter'ın bu güncelleme ile sosyal medyada nasıl bir etki yaratacağı merak konusu oldu.

Twitter'ın kullanıcılara daha da kişiselleştirilmiş tweet'ler sunma çabasının bir parçası olan bu yenilikle birlikte kullanıcılar daha az görmeyi tercih ettikleri içerik türlerini işaretleyebilecekler. Buna özel geliştirilen bir tuş da elbette bu anlamda en etkili yol olarak görülüyor.

HENÜZ ANDROİD VE MASAÜSTÜNE GELMEDİ

"Bu Tweet'ten hoşlanmıyorum" tuşunun platformun "zenginleştirilmiş zaman çizgisi" özelliğine giden yolda bir sonraki adım olarak değerlendirilebilir. Söz konusu & 8000 ouml;zellik sayesinde Twitter, algoritmik açıdan seçilen tweet'lerin varlığının daha yüksek bir doğruluk sunmasını hedefliyor.

Bu yeni tuştan yararlanmak için hoşlanmadığınız bir tweet'i belirleyip sağ üst köşede yer alan aşağı oka dokunduktan sonra ortaya çıkan "Bu tweet'ten hoşlanmıyorum" seçeneğini kullanmanız yeterli.Diğer yandan özellik henüz Android ve masaüstünde kullanımda değil.

TÜRKİYE

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA