21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

iPhone'a kablosuz kulaklık

Aylardır merakla beklenen ve dün lansmanı yapılan iPhone yanında kablosuz kulaklık üsrpriziye geldi.


Apple'ın dün akşam resmen tanıttığı yeni iPhone serisinin tasarım anlamında yenilikler getirmediğini belirtmiştik. iPhone 6 ile birlikte çizgilerini yavaş yavaş oturtan ABD'li teknoloji devi, tasarımda minimal değişiklikler yaparak teknik geliştirmelere ağırlık veriyor.

Bunlardan biri de 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılmasıydı. Apple'ın yöneticilerinden Phil Schiller'ın tanıtım etkinliğinde yaptığı açıklamaya göre şirket, on yıllardır kullanılan 3.5mm kulaklık girişini rafa kaldırmak için böyle bir hamlede bulundu.Bu doğrultuda bildiğimiz üzere yeni iPhone'lar ile birlikte lightning çıkışlı yeni nesil kulaklıklar geliyor. Ayrıca 3.5mm çıkışı lightning çıkışa çeviren aksesuar da kutu içeriğine dahil ediliyor.

Tüm bunların yanı sıra Apple, kablosuz kulaklığını gün yüzüne çıkardı. AirPods olarak adlandırılan bu kulaklık, tasarım açısından Apple'ın hali hazırda kullandığı EarPods'a oldukça benziyor. Hatta EarPods'un kablosuz hali desek yanlış olmaz.

AirPods kolay kullanımıyla dikkat çekiyor. Üzerinde hiçbir tuş bulunmayan bu kulaklığı iPhone'a yaklaştırdığımızda otomatik olarak eşleşiyor. Kulaklığa iki kez dokunulduğunda ise otomatik olarak Siri devreye giriyor. Eski kulaklığın kablo çıkışının olduğu yerde, AirPods'da mikrofon bulunuyor. Bu sayede telefon görüşmeleri ve Siri ile iletişim kulaklık üzerinden yapılabiliyor.

irPods'un çalışmak için şarja ihtiyaç duyduğunu belirtelim. Lakin tek şarj ile 5 saat kullanılabiliyor. Ayrıca şarj etmek de çok kolay. Saklama kabına koyduğunuzda AirPods otomatik olarak şarj oluyor.
Tasarımını bir kenara bırakırsak AirPods'un oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki bu ürün kutu içeriğine dahil değil. Apple, kablosuz kulaklığı 159 dolardan satıyor. Ülkemizdeki satış fiyatı ise 779 lira.

YENİŞAFAK

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA