23 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Teknoloji şirketleri bu yapıyı kullanıyor

Sektör lideri teknoloji ortakları Fortinet'in Açık Güvenlik Yapısını kullanıyor.


Fortinet, çok tedarikçili çözümler alanında Açık Ekosistem taahhüdünü sürdürürken, Aksiyon Alınabilir Tehdit İstihbaratını da genişletiyor.

Yüksek performanslı siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet® (NASDAQ: FTNT) bugün, yeni Fabric Ready Partner Programı ve FortiSIEM entegrasyonu aracılığıyla Fortinet Security Fabric"in Açık özelliğini duyuruyor. Böylece, çok-tedarikçili siber güvenlik çözümlerinde tehdit istihbaratını görünür kılıyor.

·         Fabric Ready Partner Program, Fortinet"in teknoloji ortaklıklarından oluşan sağlam ekosistemi üzerine kurulu. Böylece Fortinet Security Fabric"in işlevselliği tamamlayıcı çözümlere açılmış oluyor. 2000 Bu programdaki ortaklar Security Fabric ile teknoloji entegrasyonunu geçerli kılıyor; istikrarlı bir karşılıklı-işlerlik için yol haritalarını paylaşmayı taahhüt ediyor ve pazara açılma inisiyatiflerinden yararlanıyor.

·         İlk Fabric Ready ortakları arasında Brocade (NASDAQ: BRCD),Carbon Black, Centrify, Nozomi Networks, Palerra, Pulse Secure,Qualys, Inc. (NASDAQ: QLYS), Tufin, UBIqube, VeriSign (NASDAQ: VRSN), WhiteHat Security ve Ziften yer alıyor.

·         Security Fabric"in çok-tedarikçili ortamlara alınmasının ardından Fortinet"in Güvenlik Bilgisi ve Etkinlik Yönetimi (SIEM) çözümü olan FortiSIEM, altyapının tamamında eksiksiz bir görünürlük ve aksiyon alınabilir bir istihbarat sağlamak için tek pencereli Güvenlik ve Ağ Operasyon Merkezi sunuyor.

·         Ortak ve tedarikçi çözümlerinin açık ve işbirlikçi bir ekosistem oluşturması, müşterilerin mevcut altyapılarını bozup değiştirme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor; güvenlik çözümlerini yekpare ve entegre hale getirerek basitleştiriyor.

·         Açık Security Fabric tek bir yapı gibi davranarak uçtan-uca akıllı segmentasyon için gereken performans, görünürlük ve otomasyonu sağlıyor.

 

Fortinet Bölge Direktörü Derya Aksoy, “Münferit güvenlik araçlarının günümüzün siber güvenlik sorunlarını çözemediği ortada; şirketlerin farklı bir şeye ihtiyacı var. Nesnelerin internetinden buluta kadar her yerde entegre bir güvenlik, çok-tedarikçili ağlarında ve güvenlik çözümlerinde aksiyon alınabilir bir analitik ve bunların hepsinin tek bir pencereden yapılmasını istiyorlar. Fortinet"in Security Fabric çözümü bu teknoloji vizyonuyla ortaya çıkarak, müşterilerin tüm tehditlerden bir adım önde olması amacıyla dahili segmentasyon veya otomatik evrensel politika gibi daha stratejik yaklaşımlar kullanmalarını ve güvenlik kavramını yeniden düşünmelerini sağlıyor. Security Fabric"i çözüm ortağı ekosistemimize açarak, müşterilerimizin entegre güvenlik stratejilerine geçişlerini hızlandırıyor ve siber saldırıların yaşam döngüsü boyunca karşılaşılan tüm sorunları çözmeyi hedefliyoruz.”

 

Fortinet  açık ve entegre güvenlik çözümlerini genişletiyor

Fortinet Fabric Ready Partner programı Fortinet"in açık ve entegre güvenlik yapısının bir göstergesi olarak ortaya çıkıyor ve kurumların mevcut ya da yeni güvenlik teknolojilerini tamamen entegre bir koruma içine alma esnekliği kazanmalarını sağlıyor. Program, lider ağ güvenlik çözümlerini bir araya getirerek, önceden-entegre, kuruluma hazır uçtan uca çözümler sunuyor, kurumsal müşterilerin maliyetlerini ve teknik destek destek yükünü azaltıyor.

Kurumların çoğu güvenlik cihazlarını kendi ağları içindeki çoklu tedarikçilerden alarak kuruyorlar. Güvenlik Yapısı, müşterilerin bu mevcut yatırımlarını, entegrasyon aracılığıyla faydaya dönüştürmelerini sağlıyor ve sadece üçüncü taraf çözümlerinin veri ve trafiği toplama ve yönlendirme işinden çok daha fazlasını yapıyor. Ortakların Fortinet Security Fabric ile entegre çözümleri sayesinde tehdit bilgileri  ve zarar azaltma talimatları aktif olarak toplanıp paylaşılıyor. Böylece daha iyi istihbarat sağlanıyor, genel farkındalık artıyor ve tehditlere uçtan uca tepki verme yeteneği kazanılıyor.

Fortinet, bulutta ve sandbox"ta hypervisor (misafir system arakatmanı), SDN orkestrasyon kontrolörü gibi bazı kritik entegrasyon noktalarında teknoloji ortaklarının  Fortinet Security Fabric"in parçası olmalarını sağlayan bir dizi net tanımlı, açık API"ler (Uygulama Programlana Arayüzleri) geliştirdi. Böylece kayıt ve politka yönetimi boyunca sıfır-gün tehditleri saptanabilecek.

Ortaklar, programın bir parçası olarak, sürekli karşılıklı-çalışabilirlik ve yol haritalarına bakış izni ile çözüm onayını verdiler. Fortinet sayesinde Fabric Ready ortakları buna ek olarak, müşterek pazarlama ve pazara açılma avantajından da faydalanacaklar. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA