23 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Toughbook 20'nci yılını kutluyor

Dayanıklı kurumsal mobil çözümlerde lider marka Panasonic Toughbook 20. yılını kutluyor.


Avrupa dayanıklı mobil çözümler pazarının lideri Panasonic, Toughbook markasının 20"nci yılında, çalışan en eski Toughbook"lara sahip olan müşterilerine Japonya seyahati kazanma fırsatı sunuyor.

Efsanevi dayanıklı kurumsal mobil çözüm markası Panasonic Toughbook, 26 Eylül itibarıyla sektördeki 20"nci yılını kutluyor. Yıldönümü kutlamaları kapsamında halihazırda çalışır durumda olan en eski Toughbook dizüstü bilgisayarları bünyesinde bulunduran müşterileri Japonya"da muhteşem bir tatil kazanma fırsatı bekliyor.

Kurumsal ihtiyaçlar için özel olarak tasarlanan, dayanıklı dizüstü bilgisayar Toughbook"un geçmişi yaklaşık 30 yıl öncesine dayanıyor. Panasonic 1987 yılından itibaren taşınabilir PC üretiminde deneyim kazanmış, bir kanal OEM"i olarak faaliyet gösteriyordu. Pazarda profesyonel seviyede, dayanıklı bilişim cihazlarına yönelik erken bir ihtiyaç oluşmuş, uzun ömürlü, zorlu şartlara dayanıklı ve toplam sahip olma maliyeti düşük ürünlere talep başlamıştı. Bu talep yükselişi ışığında Panasonic, Japonya"nın Kobe şehrinde yalnızca bu segmente yönelik bir fabrikayı hayata geçirmiş ve dayanıklı dizüstü bilgisayarlar üretmeye başlamıştı.

VDC Research"ün yaptığı en güncel analiz, Panasonic"in Avrupa dayanıklı dizüstü bilgisayar ve tablet pazarlarındaki liderliğini ortaya koyuyor. Panasonic 2015 itibarıyla Avrupa dayanıklı dizüstü bilgisayar pazarında %66 dönüştürülebilir satış payı, dayanıklı tablet pazarında da %59 satıştan gelir payına sahip. Panasonic Toughbook ve Toughpad ürün gamı, 2015 yılında Avrupa"da tüm rakip dayanıklı dizüstü bilgisayar ve tablet cihazların toplamından daha fazla miktarda satıldı.

Pazarı sürekli olarak dinlemesinin yanı sıra kendi ürünlerine yönelik araştırma, geliştirme, inşa etme, test etme ve pazarlama faaliyetlerine karşı gösterdiği tutkuyla sektörde ilkleri gerçekleştiren Panasonic Toughbook, dayanıklı mobil cihazlar alanında 20"nci yüzyılda olduğu gibi 21"inci yüzyılda da standartları belirlemeyi sürdürecek. 

1994: CF-41
Dünyanın ilk entegre CD-ROM sürücülü dizüstü bilgisayarı


Dahili CD-ROM ve Magnezyum alaşımlı bu cihaz gelecekteki Toughbook ürün gamının da temelini oluşturuyordu.

1996: Toughbook CF-25
Toughbook markasının doğuşu


Bu öncü cihaz 70 santimetreye kadar olan yükseklikten düşmelere dayanıklı olacak şekilde tasarlanmış olmanın yanında toz ve neme karşı da dirençliydi. Bu nitelikler gelecekteki Toughbook modelleri için de taslak niteliğindeydi.

1999: Toughbook CF-27
Dünyanın ilk entegre GSM ve WAN becerileri ve dokunmatik ekran 


Entegre GSM ya da WAN becerilerine sahip, dünyanın ilk dizüstü bilgisayarı mobil çalışanlara birbirleri, ofisleri ve dış dünya ile iletişim kurma imkânını tanıdı. Cihaz, dokunmatik ekran seçeneği ve Sabit Disk Sürücülü (HDD) ilk Toughbook olma özelliğinin yanında jel ve köpük kaplamasıyla dış etkilere karşı direnç gösteriyordu.

2001: Toughbook CF-07
Mobil kablosuz veri görüntüleyicili, yenilikçi ve dayanıklı mini PC


Toughbook CF-07 mini PC devrim niteliğindeki kablosuz görüntüleyicisiyle çığır açmıştı. PC ve ayrı görüntüleyici ünitesi 50 metreye kadar iletişim kurabiliyor, çalışma ortamına esneklik ve mobilitenin yeni seviyesini sunuyordu. 

2008: Toughbook CF-U1
Dünyanın ilk Ultra Mobil PC"si – dizüstü bilgisayar ve avuç içi cihazlar arasında köprü


CF-U1 Toughbook"un dayanıklı cihaz geleneğini daha mobil ve avuç içi seviyeye taşıdı. Tam sürüm Windows işletim sistemli cihaz, barkod tarayıcı, parmak izi okuyucu, kamera, çalışma esnasında değiştirilebilen pil gibi özellikleriyle mobil çalışanların hareket halinde üretken kalmalarını sağlıyordu.

2012: Panasonic Toughpad
Dayanıklı Toughpad tabletler sahnede


Panasonic Toughpad ürün gamı, kurumsal kullanım için tasarlanmıştı. Dayanıklı hale getirilmiş tablet bilgisayarlar olaüanüstü seviyede dayanıklı olmanın yanında yüksekten düşmelere, toza, su dökülmesine ve yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklıydı.

2016: Toughbook CF-20
Dünyanın ilk dayanıklı ayrılabilir dizüstü bilgisayarı


Dayanıklı tablet ve dizüstü bilgisayarın birleşimi, mobil için benzersiz çok yönlülük sağladı – ayrılabilir tablete sahip tam dayanıklı bir dizüstü bilgisayar olarak her iş ihtiyacını karşılayan altı farklı modda kullanılabiliyor.

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Avrupa Genel Müdürü Kevin Jones, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Panasonic Toughbook ve Toughpad çözüm gamı, mobil perakende ve ödeme çözümleri, bağlantı çözümleri işimiz ve dayanıklı avuç içi pazarına genişlememiz ışığında gelişimini sürdürüyor fakat 20 yılı aşkın süredir gerçekleştirdiğimiz başarının temeli geleceğe yolculuğumuzda bizlere eşlik etmeyi sürdürecek. Kurumsal müşterilerimizi dinlemeye ve mobil işgüçlerinin üretkenliğini artırırken maliyetlerini düşürecek çözümler geliştirmeye devam edeceğiz. İşlevselliğimiz ve ergonomik tasarımımızla yenilikler yapmanın yanında iş ortaklarımızla birlikte müşterilerimizin yaşadıkları zorlukları ortadan kaldıracak kurumsal çözümler sunmayı sürdüreceğiz.”

Microsoft Corporation OEM Bölümü Başkan Yardımcısı Nick Parker, Panasonic"in gelecek vizyonuna dair şu görüşleri paylaştı: “Stratejimiz ve vizyonumuz Panasonic"in, günümüzün mobil ve bulut odaklı dünyasına yönelik en iyi mobil ve üretkenlik servislerini sunan Toughbook ürün gamı ile uyum gösteriyor. Windows 10 ile birlikte modern bilişimin sınırlarını heyecan verici yeni yazılım ve servisler sunacak şekilde zorluyoruz. Panasonic gibi iş ortaklarımızla birlikte yeni deneyimleri olabilecek en iyi şekilde sunacak yepyeni donanımların da sınırlarını zorluyoruz.”

Intel Corporation Müşteri Bilişimi Grubu Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Navin Shenoy ise şunları söyledi: “Panasonic mühendisleri, Toughbook"un yirmi yıllık evrimi boyunca Inte 2000 l işlemcilerin bilişim gücü ve güvenilirliğinin avantajlarından sonuna kadar faydalandılar ve dünyanın en dayanıklı PC"lerini geliştirdiler. Intel teknolojisinin Panasonic"in başarısına sağladığı katkılardan ötürü gurur duyuyor, Panasonic ile uzun yıllar çalışmayı bekliyoruz.”

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA