23 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Yeni iPhone'a saatler kaldı

Apple tarafından üretilen iPhone serisi telefonların 7 numaralı yeni üyesine saater kaldı.


Apple'ın merakla beklenen yeni akıllı telefonu iPhone 7'nin tanıtımı için artık sayılı saatler kaldı. Günler önce paylaşılan mesajda, tanıtımın Çarşamba günü saat 10.00'da yapılacağı açıklanmıştı.

Tabii bu saat Kaliforniya'ya göre olduğu için, iPhone 7'nin tanıtım etkinliği TSİ 20.00'da başlayacak. Etkinlik her zaman olduğu gibi iOS ve Mac OS X işletim sistemli Apple cihazlarında Safari tarayıcısı üzerinden takip edilebilecek.

iPhone 7'nin nasıl olacağını milyonlarca kişi sabırsızlıkla bekliyor. Gel gelelim telefona dair birçok detayı hali hazırda biliyoruz. Sızıntı bilgilerden öğrendiğimiz kadarıyla, tasarım anlamında iPhone 6s'e oranla büyük farklar beklenmiyor.

Yukarıdaki fotoğraftan da anladığımız üzere kamera lensi selefine göre büyüyecek olan iPhone 7'de anten çizgileri de uçlara kaydırılacak. Ayrıca 3.5mm kulaklık girişi de kalkıyor. Bundan böyle kulaklıklar iPhone 7'ye lightning bağlantı portundan bağlanacak. Apple'ın bu konuda, şirketin kurucu ortağından dahi eleştiri aldığını biliyoruz.
Bununla birlikte telefonun tanıtımına saatler kala yeni iddialar da ortaya atılmaya başladı. Slash Gear'da yer alan habere göre yeni iPhone su geçirmez olabilir. Zira söz konusu iddiaya göre iPhone 7'nin SIM kart girişi, su geçirmeyen lastik/kauçuk benzeri bir malzemeden olacak. Bildiğimiz üzere bu iPhone'da kulaklık girişi de kaldırılıyor. Tüm bunlar alt alta eklendiğinde yeni iPhone'un su geçirmez olacağı tahmin ediliyor.

Diğer taraftan fiziksel ana ekran tuşu yerine dokunmatik tuş geleceği iddia ediliyor. Bu dokunmatik tuş, öncekiler gibi parmak izi sensörüne sahip olacak. Ayrıca bu tuşun, basma tepkisine oranla titreşim vereceği iddia ediliyor. Esasen dokunmatik ana ekran tuşu daha önceden de iddia edilmişti fakat bu sızıntı bilgi teyit edilemediği için hala iddia olarak kalıyor.

YENİ ŞAFAK

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA