21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Darbe girişimi önlendi!

Karadağ'da 20 kişilik bir grubun darbe hazırlığındayken yakalandığı belirtildi.


Karadağ'da yapılan açıklamaya göre gözaltına alınan zanlıların darbe girişimi içerisinde olduğu, darbe yapılamadan zanlılara müdahale edildiği belirtildi. Açıklamalara göre 20 kişiden oluşan darbeciler, Başbakan Djukanovic'i tutuklamak istemişler.

Ülkede darbe yapmayı hedef alan zanlıların ne şekilde cezalandırılacağıyla ilgili ülkede tartışmalar şimdiden başladı. Şimdi Avrupa'nın gözü, Karadağ'daki bu yargılamalarda olacak.

"Grubun planları arasında silahla tüm devlet kurumlarını ele geçirmek ve DPS Genel Başkanı ve Başbakan Milo Djukanovic'i gözaltına almak olduğundan şüpheleniyoruz."

Grubun dün Sabah saatlerinde Karadağ'a girdiği belirtilirken, hedeflerinde devlet kurumlarını ele geçirmek olduğu vurgulandı.

Bazı haberleşme uygulamalarına ise engelleme getirildi. Yapılan açıklamada, ""Elektronik Haberleşme Kanunu gereği, tüm operatörler EKIP'in talimatını uygulamak zorundadır. Kanuna göre, doğrudan reklam içeren yazışmalar, sadece kullanıcının önceden izin vermesi halinde mümkündür. Viber, WhatsApp ve benzeri diğer uygulamalar, EKIP tarafından gönderilecek talimata kadar kapalı kalacaktır." denildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA