23 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Moritanya Gaye Koleji'nden olimpiyat başarısı

Moritanya'da eğitim faaliyetlerini sürdüren Burç Eğitim Kurumları'na bağlı Gaye Erkek Koleji, başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.
Moritanya'da eğitim faaliyetlerini sürdüren Burç Eğitim Kurumları'na bağlı Gaye Erkek Koleji, başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Romanya'da düzenlenen Uluslararası Infomatrix Bilişim Olimpiyatları'nda gümüş madalya alan okul, Ankara'daki Bilişim Olimpiyatları'nda (E-BİKO) ise 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

Romanya'nın başkenti Bükreş'te gerçekleşen 12. Infomatrix Bilişim Olimpiyatları'nda Moritanya'yı temsilen Mohamed Sidi Ahmedou, LOL (Learn or Learn) isimli projesiyle, "programlama dalında" bir gümüş madalya almaya hak kazandı.

39 ülkeden 2 bin 800 projenin yarıştığı 10. Uluslararası Bilişim Olimpiyatları'nda (E-BİKO) ise Moritanya'dan WEB tasarım alanında Souleimane isimli öğrenci "Anlayana sivrisinek saz" projesi ile gümüş madalya, lise 2. sınıf öğrencisi Ahmed Salem ise projesiyle bronz madalya almaya hak kazandı.

Gaye Koleji Müdürü Sezgin Erdil, dünyanın birçok ülkesinde yapılan elemeler sonunda öğrencilerin finallere katılmaya hak kazandığını ifade etti. Okul olarak INFOMATRIX ve E-BİKO'ya ilk kez katıldıklarını söyleyen Erdil, "Buna rağmen iki yarışmada da 2 gümüş, 1 bronz madalya kazanarak ülkemiz adına büyük bir başarı elde ettik. Bundan önce de öğrencilerimiz Kazakistan'da düzenlenen Bilişim Olimpiyatı'nda 1 gümüş madalya, Senegal'deki Matematik Olimpiyatı'nda ise 1 bronz madalya alma başarısı göstermişti." ifadelerini kullandı.
CİHAN

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA