21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Sisi yalanladı

Mısır'da Rus üssü kurulacak mı? Cevabı Sisi'den geldi.


Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, ülkesi Mısır'da Rus üssü iddiaları hakkında açıklama yaptı. İddiaları yalanlayan Sisi, Putin'le iletişim halinde olduklarını belirtti.

Rusya'nın Mısır'da askeri üs kuracağı iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü.Gerekli açıklama Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'den geldi.

Sisi, hükümet gazetelerinden El-Ehram, El-Ahbar ve El-Cumhuriyye gazetesine verdiği ortak röportajda, kamuoyunda yer alan ülkede Rusya askeri üssü kurulacağına dair iddiaların doğruyu yansıtmadığını belirterek, "Mısır'da ne Rusya'nın ne de başka bir ülkenin üssü var. Bu hiçbir zaman olmadı ve olmayacak." dedi.
İki ülke ilişkilerine dair Sisi, "Rusya ile ilişkilerimiz güçlü. Bu konuda uluslararası ilişkilerde gözettiğimiz denge siyasetine dikkat ediyoruz. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile benim güçlü ilişkilerim var. Devamlı iletişim halindeyiz." diye konuştu.
Filistin meselesine değinen Sisi, "Filistin konusu, bölgenin geleceği için en önemli ve en tehlikeli mesele olacak. Mısır, dış politikasında yıllardır, Filistin meselesine öncelik veriyor." ifadelerini kullandı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA