20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

DGS sonuçları açıklandı

Merakla beklenen Dikey Geçiş sınavları nihayet açıklandı.


Silgi tozlarının optik okuyucuları etkilemesi nedeniyle açıklanması geciken DGS sonuçları bu sabah açıklandı.

ÖSYM'nin DGS sonuçlarını açıklamasıyla öğrencilerin meraklı bekleyişi son buldu.

Sonuçlar için;

osym.gov.tr

ÖSYM kesin tarih vermese de sınav sonuçlarının bayram sonrasında açıklanacağını bildirmişti. ÖSYM bugün DGS sınav sonuçları açıklandı.

YÖK üyesi Abdullah Çavuşoğlu, Kurban Bayramı sonrasında açıklanması beklenen ama bir türlü açıklanmayan DGS hakkında Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Sınavın üzerinden 1 ay geçmesine rağmen sonuçlarının hala açıklanmaması sosyal medyada büyük tepkiye yol açarken, Çavuşoğlu"da gecikmenin nedenini ‘silgi tozu" olarak belirtti. Çavuşoğlu Twitter hesabı üzerinden, "Ağırlıklı olarak kitapçıklar arasına sıkışan silgi tozlarının tarayıcılar üzerindeki negatif etkilerinden dolayı geciken DGS ise insh.cumaya. DGS"deki gecikmeye sebep olan silgi tozu sorunu ile ilgili olarak basımda formanın ön tarafında daha fazla pay bırakmak için bugün karar aldık" paylaşımında bulundu.

'İPTALİ SÖZ KONUSU DEĞİL'

Sosyal medya üzerinde Dikey Geçiş Sınavı"nın iptal olacağı söylentilerine de açıklık getiren Abdullah Çavuşoğlu, “DGS de iptal söz konusu değil. Personel şu an dahi mesaide. İnşallah cumaya süreç tamamlanmış olacak” ifadelerini kullandı.

HÜRRİYET

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA