20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Öğrencilerin en uygun dersleri seçmesi sağlanıyor

Gençlik İlkokulu/ Ortaokulunda yapılan Sosyal etkinlik ders tanıtımlarında, öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılında kendi ilgi ve yeteneklerine en uygun dersi seçmeleri sağlandı.


Sosyal Etkinlikler genel sorumlusu Betül Dinçler: “Okulumuzda, öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmek, var olan becerilerini doğru yönlendirmek ve geliştirmek; onları çok yönlü kılabilmek, tüm yönleriyle kendilerini geliştirmelerine yardımcı olabilmek için ‘Sosyal Etkinlikler Programı" uyguluyoruz” dedi.

Gençlik İlkokulu/ Ortaokulunda, öğrencileri ilgi ve yeteneklerine göre çeşitli branşlara yönlendirmek ve sosyalleşmelerine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen kulüp ve sosyal etkinlik derslerine yeni eğitim öğretim yılında da devam ediliyor.

Kulüp ders seçimlerinin öncesinde öğrencilere branşlar hakkında detaylı bilgiye sahip olmaları amacıyla derse girecek Öğretmenleri tarafından bilgi verildi. Bir kaç örnek uygulama gösterisi ve slayt sunumları ile de verilen bilgilerin pekiştirilmesi sağlandı.

Yetenek alanında müzik, tiyatro, resim, spor ve diğer kültürel dallarda ders seçimi yapmaları için düzenlenen programda;

Resim branşıyla ilgili olarak Seramik. Spor dalında: Futbol, Basketbol, Voleybol, Tekvando, Dart, Hemsball ve Bocce, müzik dalında: Koro, Org, Keman ve Gitar, İşaret Dili Korosu, Zeka Oyunları, Satranç, Mental Aritmetik, Fen Laboratuvarı, Matematik Kulübü, Model Uçak, Türk Mutfağı, El İşleri, İngilizce ve günümüzde ön planda olan Bilişim Teknolojisi slaytları sunuldu.

Kulüpler hakkında detaylı bilgi alan öğrenciler, sunum s 2000 onrasında merak ettikleri konuları sorarak cevaplarını öğrendiler.

Betül Dinçler: ”Öğrencilerimiz, okul programı içinde yapmaları gereken etkinliği belirlemek  için sunum sonrasında kendilerine sunulan ve tanıtılan etkinlikler arasından 3 tercih yaparak bu tercihlerden birine yerleştirileceklerdir. Her öğrencinin bir danışman öğretmeni vardır. Danışman öğretmen öğrenciyi etkinlik çalışmaları için yönlendirir, yaptığı çalışmaları takip eder.” dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!



Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA