25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Olimpiyat sporcuları öğrencilerle buluştu

İSTEK Atanur Oğuz Okulları, Rio 2016 Olimpiyat Oyunlarına katılan Türk sporcuları öğrencilerle buluşturdu.


Nur Tatar (Tekvando), Cenk İldem (Güreş), Tutya Yılmaz (Cimnastik), Furkan Şen (Atletizm) ve Mete Gazoz (Okçuluk), 11 Ekim 2016 Salı günü İSTEK Atanur Oğuz Okullarında düzenlenen panele katıldı.

İSTEK Atanur Oğuz Okulları Türkiye"yi Rio Olimpiyatlarında temsil eden beş sporcumuzu “Olimpiyat Panelinde” öğrencilerle buluşturdu.

11 Ekim 2016 Salı günü saat 13.30"da gerçekleşen panele Nur Tatar (Tekvando), Cenk İldem (Güreş), Tutya Yılmaz (Cimnastik), Furkan Şen (Atletizm) ve Mete Gazoz (Okçuluk) katıldı.

Olimpiyat sporcularımız öğrencilerle spor kariyerleri, olimpiyat ruhu ve başarıları hakkında keyifli bir söyleşi yaptı.

Doğuda kız çocuklarını spora yazdırmadıkları halde Nur Tatar tekvandoya ailesinin desteğiyle başladığını söylerken, Cenk İldem 3000 sporcu arasından seçilerek olimpiyatlara gittiğini ve dört yıl boyunca çok çalıştığını ifade etti. Panelin en ilgi çeken sporcusu genç yaşında elde ettiği başarı ile Mete Gazoz oldu. Gazoz"un antrenörü de kendisi gibi sporcu olan babası ve üç yaşından bu yana on dört yıldır ok atıyor. Mete Gazoz: “Rio"ya gidene kadar günde 12 saat çalıştım ve ortalama 700-800 adet ok attım” diyerek başarısının sırrını ifade etti. Furkan Şen ve Tutya Yılmaz ise başarılarının sırrının çok çalışmak olduğunu söyledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA