20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bakan'dan KDV açıklaması

Maliye Bakanı Ağbal, KDV'ye ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Maliye Bakanı Ağbal, ekonomiye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. KDV oranlarına de değinen bakan, oranlara dokunamayacağını ifade etti.

Bakan Ağbal, Türkiye ekonomisinin yüzde 3.9 büyüme sağlamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Türkiye"nin ekonomisine ilişkin değerlendirmede bulunarak, “Ekonomimizle ilgili bir karamsarlığa kapılmaya gerek yok” ifadelerini kullandı. Bakan Ağbal, KDV oranları ile ilgili “KDV oranları yüzde 18 biz bunu yüzde 8"e 1"e indirdiğimiz zaman sürekli sistem bozuluyor. Onun için bana müsaade ederseniz katma değer vergisi oranları ile ilgili talebi çok önemli karşılayamayacağım” dedi.

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği"nin (TÜRMOB) 22"nci Olağan Genel Kurulu Maliye Bakanı Naci Ağbal, Milletvekilleri, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları ve Türkiye"nin dört bir yanından gelen yaklaşık 3 bine yakın mali müşavirin katılımıyla Ankara Sheraton Oteli"nde gerçekleştirildi.

“Bu ülkede ekonomide de güçlü olacağız. Güçlerimiz birleştireceğiz ve ekonomide yakalamış olduğumuz bu istikrarı daha da pekiştireceğiz” diyen Bakan Ağbal, konuşmasında şunları kaydetti:

“Son14 yıldır ekonomide çok önemli dönüşümleri hep beraber yaşadık. Hepimiz kuşak olarak yüksek enflasyonlarla büyüdük. Yüksek enflasyonlara alıştık. Şimdi düşük enflasyon ortamında yaşıyoruz ve bundan memnunuz. Enflasyon demek adaletsiz gelir dağılımı demektir. Dolayısıyla uzun dönemli baktığınız zaman ekonomide yaşadığımız bu istikrar hepimiz için çok değerli.”

Bakan Ağbal, Türkiye ekonomisinin yüzde 3.9 büyüme sağladığına vurgu yaparak, “Türkiye ekonomisi ilk yarıda yakaladığı büyüme oranı itibari ile en başlarda yer alan bir ülke. Dolaysıyla ekonomimize makro uluslararası karşılaştırmalarla baktığımızda, ekonomimizin geneli iyi durumda, sağlam durumda. Herhangi bir şekilde gündelik veya bir takım dalgalanmalardan yola çıkarak ekonomimizle ilgili bir karamsarlığa kapılmaya gerek yok” diye konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA