22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Albert Szent-Gyorgyi biyografisi detayları (Aktüel) - 10:40

Albert Szent-Gyorgyi kimdir? Google'a logo olan Albert Szent-Gyorgyi biyografisi burada. İşte Albert Szent-Gyorgyi:


Albert von Szent-Györgyi de Nagyrápolt (d. 16 Eylül 1893 - ö. 22 Ekim 1986) 1937 yılında Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü kazanmış olan Macar fizyolog. C vitaminini ve sitrik asit döngüsü bileşenleri ve reaksiyonlarını keşfetmesi ile bilinir. II. Dünya Savaşı'nda Macar direnişinde etkin rol aldı ve savaştan sonra siyasete katıldı.

Google Doodle nedir?

Bazı özel günlerde kullanıcılarına farklı logo tasarımlarıyla hizmet veren Google'ın Türkiye'deki kullanıcıları, daha önce Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi bazı özel günlerde çeşitli özel logolarla karşılaşmışlardı. "Doodle" olarak nitelendirilen bu özel tasarımlı logolar, 1999 yılından itibaren Google'ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin tarafından kullanıldı.

Özel logo uygulamaları, tüm dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek dikkat çekmeyi amaçlıyor. Ayrıca internet kullanıcıları, bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye ve konuya özel daha ayrıntılı bilgiye erişebiliyor.

Google'dan 20 kat hızlı internet

Dünyanın bir numaralı arama motoru Google, ABD'de bulunan Stanford Üniversitesi kampüsünün güneyindeki yerleşim alanına dünyanın en hızlı internetini sağladı.


Dünyanın en hızlı internetini kullanma şansını elde ettiler; hem de ücretsiz

Dünyanın bir numaralı arama motoru Google, ABD'de bulunan Stanford Üniversitesi kampüsünün güneyindeki yerleşim alanına dünyanın en hızlı internetini sağladı. Yüzlerce bölge sakini, dünyanın en hızlı internetini kullanma şansını ücretsiz olarak elde etti. CBS televizyonu tarafından test edilen ultra-hızlı internetin, ülkede kullanılan en hızlı internetten 20 kat daha hızlı olduğu belirlendi. Ultra-hızlı internette indirme hızı saniyede 300 Mbps'ye ulaşırken, yükleme hızı 150 Mbps oldu.

Proje 1.5 yıl önce başladı

Google'dan sonra kullanılan en hızlı internette ise indirme hızının saniyede 13.05 Mbps, yükleme hızının 6.21 Mbps olduğu belirtildi. Google, bir buçuk yıl önce 500 bin ABD'liye dünyanın en hızlı internetini ücretsiz olarak sağlama amacıyla oluşturduğu Google Fiber Projesi'ni açıklamıştı. Proje kapsamında ultra-hızlı internete ilk kavuşan şehir Kansas City olmuştu. Projenin, büyük bir ağın parçası haline gelen yarım milyon insanın hayatının nasıl değişeceğini deneyimleme fikriyle yola çıktığı söyleniyor.

Jet hızıyla indiriliyor

Google Fiber'la 95 megabayt büyüklüğündeki bir film fragmanı 9 saniyede indiriliyor. Uygulamadan önce 40 saniyede iniyordu. Google Fiber, ABD'deki en hızlı internetten 20 kat daha hızlı. ABD'deki herhangi bir Starbucks'taki indirme hızı Google Fiber'a göre 1000 kat daha yavaş.


Google, kasırgaya hazır!

Irene kasırgası için Amerikan hükumetinin aldığı önlemlere ek olarak, internet devi Google da vatandaşlara hizmet vermek için kolları sıvadı. Google Maps üzerinden hazırlanan haritada, fırtınanın vurması beklenen bölgeler, farklı renk ve işaretlerle belirlenmiş durumda.

Resmi kaynaklardan alınan ve çok sık aralıklarla güncellenen veriler yardımıyla oluşturulan harita, öngörülen sonuçları da açıkça ortaya koyuyor. Bu bölgelerde olan kişi ve kurumlar, haritaya bakarak, daha kolay önlem alabiliyorlar.

Fırtınaya Verilen İsim

Kasırganın adı olan Irene, Latin kökenli bir isim olmasının yanı sıra "barış" anlamını taşıyor. Mitolojiye göre Irene, okyanuslar tanrısı Poseidon'un kızı.

ShiftDelete.Net

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA