22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Doktorun sözüne bakıp mezar kazıldı ama?

Hüseyin Akpolat (78)'ın öldüğünü sanan yakınları, köyde salasını dahi verdiler.


İstanbul'daki bir hastanede tedavi gören ve durumu ağır olan 3 çocuk babası Akbolat'ın kalbi durdu. Akpolat, doktorların müdahalesiyle yeniden hayata döndürüldü. Bu arada doktorların Akpolat'ın kalbinin durduğunu söylemesi üzerine yakınları, defin hazırlıklarına başladı.

        Akbolat'ın Sakarya'nın Pamukova ilçesi Kemaliye köyünde yaşayan kayınbiraderi Mehmet Mayhoş'u arayan yakınları, ölüm haberini vererek mezar yeri hazırlanmasını istedi.

        Haber üzerine köy camiinde Akpolat için sala verildi. Mezar yeri belirlenip defin hazırlıkları yapılırken Akpolat'ın yakınları Mayhoş'u arayarak eniştesinin yaşadığı haberini verdi. Gelen haberin ardından köy camiinden Akpolat'ın yaşadığı duyuruldu. Sabah salası verilen Akpolat'ın yaşadığını duyan köylüler, büyük şaşkınlık yaşadı.

        Yaşananların herkesi şaşırttığını söyleyen Mayhoş, "Bize öldüğü haberi geldi. Muhtar ve imamla görüştüm. Ona göre hazırlandık. Salasını verdik. Mezar yerini ayarladık. Kazılmadan mezar tahtalarını yapmaya başladık. Yaparken telefon geldi. Yaşadığını öğrendik. Kalbi durmuş. Doktorlar müdahale edince kalp yeniden çalışmış. Canlandı haberi gelince cenaze hazırlıklarını iptal ettik. Köylü şaşırdı. Kolay kolay olan bir şey değil." diye konuştu.

        Köylülerden Osman Demir ise sabah verilen salada Mehmet Mayhoş'un eniştesinin vefat ettiğini öğrendiklerini kaydederek, "Öğle vakti 'Cenaze canlandı, defin işleri iptal edildi' diye anons yapıldı. Şaşırdım tabi ki. Nasıl olur? Ölü adam nasıl canlandı? diye şaşırdım." ifadelerini kullandı.

   

        Öte yandan yakınları Akpolat'ın durumunun ciddi olduğunu söyledi.

ZAMAN

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA