20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

30. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali sona erdi

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 30'uncusunu düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali sona erdi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 30'uncusunu düzenlediği Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali sona erdi.
Bir hafta süren Festival Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun sergilediği 'Duvarların Ötesi' adlı kapanış oyunuyla sona erdi.

18 tiyatro ekibinin sergilediği 29 tiyatro gösterisinin yer aldığı festivalde; Acıpayam, Tavas ve Sarayköy'de de oyunlar sahnelendi. İran, Azerbeycan, Fas, Tunus ve Hollanda'dan gelen grupların sergiledikleri oyunlar farklı kültürlerin izleyiciye aktarılmasını sağlarken festival boyunca 300'e yakın tiyatrocu Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin misafiri oldu. Özellikle Amerika'dan gelen "Sign Dance Collective'in düzenlediği "Tiyatrodan Dansa Danstan Tiyatroya" adlı atölye çalışması ön plana çıktı. Atölyeyi Pamukkale'de düzenlenen kısa bir performas ile noktalayan gruptan İsolte Avila ve Hollywood sanatçısı David Bower, Denizli'de konuk olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Dünyada en uzun süre aralıksız devam eden amatör tiyatro festivali olma özelliği taşıyan etkinliğimizi keyifli bir şekilde sonlandırdık. Bu festival inanıyorum ki daha çok uzun yıllar devam edecek. Bu yıl 18 grup 1 hafta boyunca Denizlili tiyatro severlerle buluştu ve bir birinden güzel oyunlar sergilediler. Bu etkinlik insanlar arasındaki diyaloğu sağlıyor. Diller, dinler ve ülkeler arası ilişkileri güçlendiriyor. Denizli'nin kültür ve sanatla anılması için biz elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Çocuklarımızın, gençlerimizin sanata olan ilgisini artırmak için ne gerekiyorsa yapacağız." dedi. CİHAN

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA