20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Almatı'da Türk el sanatları kermesine yoğun ilgi

Almatı Özel Şahlan İlköğretim Okulu'nun geleneksel hale gelen Türk el sanatları sergisi, Kazaklar ve Almatı'da bulunan Türk vatandaşları tarafından yoğun ilgi gördü.
Almatı Özel Şahlan İlköğretim Okulu'nun geleneksel hale gelen Türk el sanatları sergisi, Kazaklar ve Almatı'da bulunan Türk vatandaşları tarafından yoğun ilgi gördü.

Kermes'te Türk el sanatlarının birbirinden güzel işlemeleri, Kazak ve Türk vatandaşların beğenisine sunuldu. Ankara Oteli'nde düzenlenen kermes, yerli ve yabancı birçok kişi tarafından ziyaret edildi.

Şahlan İlköğretim Okul Müdürü Sinan Yıldız, açılan sergide davetlilerin adeta Anadolu'nun havasını hissettiklerini belirterek, katkıda bulunan bütün velilere teşekkür etti. Almatı'da bulunan Türk ve Kazak hanımların ortaklaşa düzenledikleri kermese, yaklaşık bir yıldan beri hazırlandıklarını söyleyen Okul Müdürü Yıldız, etkinlikte el emeği göz nuru birçok el işlemesinin sergilendiğini söyledi.

Kermesin amacının eğitime katkı sağlamak olduğunu ifade eden Yıldız, "Bu kermeste Türk ve Kazak ev hanımları gece gündüz demeden, haftalarca hatta aylarca çalışarak el emeği göz nuru eserlerini sergiliyorlar." dedi. Kermeste bu sene ayrıca Anadolu'nun eşsiz lezzetlerinden yemekler de sunuldu.

5 bin tenge (50 Lira) üstünde alış veriş yapanlar arasından yapılan kurada, iki talihliye Türkiye'ye gidiş dönüş bileti hediye edildi.

Programda Şahlan İlköğretim Okulu öğrencilerinin oynadıkları halk oyunları da ziyaretçilerden büyük alkış aldı. CİHAN

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA