21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Güze Merhaba konseri

Makina Mühendisleri "Güze Merhaba" konseriyle sanatı, bilim ve teknikle buluşturdu.


Makina Mühendisleri Odası Ankara Şube Türk Sanat Müziği Korosu konseri, "Güze Merhaba" teması ile 01 Ekim 2016 tarihinde Yenimahalle Belediyesi, Nazım Hikmet Kültür Merkezi Yıldız Kenter Salonu"nda gerçekleştirildi.

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Ö. Varlık Özerciyes, yaptığı açılış konuşmasında; “Bizim için sanat, insanın ve toplumun gelişiminde yaşamsal bir ihtiyaç, bir zorunluluk. Bilim ve sanat ise ayrılmaz bir bütün. Bu anlamda; Tiyatro grubumuz, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Korolarımızla, MMO Ankara Şube olarak, sanatı hayatımızın ayrılmaz bir parçası kıldık.” dedi. Muhalif, laik, demokrat eğitim emekçilerinin açığa alınmasına ve basına yönelik sansürlere de dikkat çeken Özerciyes; bilimsel ve teknik çalışmaların yanı sıra şube olarak sanata daha fazla önem vereceklerini ve önümüzdeki günlerde üye ve çalışanların da desteğiyle sanatsal faaliyetlerine devam edeceklerini ifade etti.

Çalışmalarını Kültür Bakanlığı sanatçısı Şef Çiğdem Gürdal yönetiminde sürdüren, Odamız üyesi ve çalışanlarından oluşan MMO Ankara Şube Türk Sanat Müziği Korosu, birçok tanınmış bestecinin şarkılarıyla izleyicilere gerçek bir müzik ziyafeti yaşattı. Konsere çok sayıda davetlinin yanı sıra Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve şube çalışanları da katıldılar.

Gecenin sonunda Ö. Varlık Özerciyes tarafından, Koro Şefi Çiğdem Gürdal"a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA