20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Somuncu Baba'nın filmi yapılacak

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, yapımcılarla yapılan görüşme neticesinde yakın zaman içerisinde Somuncu Baba'nın film çekileceğini açıkladı.
Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, yapımcılarla yapılan görüşme neticesinde yakın zaman içerisinde Somuncu Baba'nın film çekileceğini açıkladı.

Başkan Yazgı, 'Somuncu Baba ve Yusuf Hakiki Baba Daha Çok Nasıl Tanınır ve Tanıtılır?' adlı panelde konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Ali Boran, Doç. Dr. Haşim Şahin, Orhan Özdil, Mahmut Ulu ve başkan yardımcıları ile birlikte Somuncu Baba Külliyesi'ni ziyaret etti.
Anadolu'da yetişen âlim ve velilerin büyüklerinden olan Somuncu Baba'nın daha iyi anlatılması ve tanıtılmasına Aksaray Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Başkan Yazgı, "Osmanlı kuruluş döneminden yaşamış ve Somuncu Baba lakabıyla tanınan şehrimizde uzun yıllar yaşamış Şeyh Hamid-i Veli'nin daha iyi tanıtılması için neler yapabiliriz diye düşündük. Her ünlü veli ve âlimin filmi olduğunu ve Somuncu Baba'nın olmadığını biliyorduk. Bu sebeple bazı film yapımcıları ile görüşmelerimiz oldu. Kürşat Kızmaz isimli ünlü bir yapımcı ile görüşmelerimiz olumlu sonuçlandı. Yakın zaman içerisinde Somuncu Baba'nın hayatı senaryolaştırılıp filme aktarılacak. Kürşat Kızmaz biliyorsunuz ki Mevlana ve Yunus Emre filmlerini çeken bir ünlü yönetmendir." dedi. CİHAN

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA