21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Uluslararası sahnedeler

İSTEK Belde Okulları öğrencileri Türk şarkılarıyla uluslararası sahnelerde.


İSTEK Belde Okulları öğrencileri Hollanda"nın Leiden şehrinde düzenlenen uluslararası ESN-Europen School Network Müzik Kampına 679b katılarak ülkemizi temsil etti.

19-24 Eylül haftası boyunca düzenlenen müzik kampında, Türkiye"den İSTEK Belde Okullarının yanı sıra Finlandiya ve Hollanda"dan 16 öğrenci ve 3 müzik öğretmeni birlikte müzik üretti, konserler verdi.

Final konserinde diğer ülke öğrencileriyle birlikte Uzun İnce Bir Yoldayım ve Every Way That I Can şarkıları seslendirildi.

ESN-Europen School Network Müzik Kampı her yıl Hollanda"nın Leiden şehrinde düzenleniyor. İSTEK Belde Okulları müzik kampına Türkiye"den katılan tek okul.

19-24 Eylül haftası boyunca gerçekleşen müzik kampına Finlandiya, Hollanda ve Türkiye"den 16 öğrenci ve 3 müzik öğretmeni katıldı. Kamp boyunca hatılımcı her okul kendi ülkesine ait şarkılardan oluşan konserler verdi. İSTEK Belde Okulları öğrencileri İrem Nilüfer Özçelik, Emre Kısa, İdil Beste Serin, Hüseyin Can Bozkurt ve Sanat Koordinatörü Cansu Aslan yarışmada Türkiye"yi temsil etti. Ekip Uzun İnce Bir Yoldayım, Üsküdar"a Gider iken, Yaşamak Var ya, Makyaj, Every way That ı Can isimli şarkıları seslendirdi

İlk konserin ardından her ülkenin seçilen 2 şarkısı tüm katılımcı öğrenciler tarafından çalışılarak final konserinde seslendirildi. Final konserine seçilen Uzun İnce Bir Yoldayım ve Every Way That I Can şarkıları, kampa katılan tüm ülke öğrencileri ve öğretmenlerle birlikte söylendi. Şarkıların düzenlemeleri de İSTEK Belde Okulları Sanat Koordinatörü Cansu Aslan ve Müzik Öğretmeni Oğuz Atay"a ait.

Müzik Kampına katılan tüm öğrenci ve öğretmenler, yoğun çalışmalar dışındaki kalan zamanında Amsterdam Kültür-Sanat Gezisi, Leiden Şehir Turu, Müze- Kilise-Tarih Gezisi ve şehir bisiklet turları yaparak keyifli dakikalar geçirdiler.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA