23 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Çelik'e destek verdi

Çelik'in Twitter üzerinden verdiği "Şemdinli" mesajından sonra destekler çığ gibi...


Gazeteci Çağlar Cilara, şarkıcı Çelik'in sosyal medyadan paylaştığı, "Ne kadar duyarlı bir sanatçıyım. Şehitlere rahmet ailelerine başsağlığı diledim ve konu çözüldü" şeklindeki açıklamasına destek verdi.

KRT'de program yapan Cilara, kınamaktan başka toplum olarak ne yapıyoruz diye sordu. Barış için çabaladığını ancak toplumda karşılık bulmadığını söyledi.

"Kınamaktan başka ne yapıyoruz toplum olarak. Geçen hafta Barış Vakfı Genel Sekreteri Hakan Tahmaz ile program yaptık. Hakan Tahmaz üç önemli aşamadan bahsetti kalıcı barış için. Bu aşamalardan biri PKK'nın silahlarını derhal bırakması ile ilgiliydi. Derhal eylemsizlik kararı alması gerekiyor dedi. Hakan Tahmaz'ın yaptığı bu barış çağrısı toplumda karşılık bulmadı. Ne sosyal medyada ne basında. En fazla ilgi gösterilmesi gereken şey bu barış çağrısı değil mi? Savaş çığırtkanlıkları gazetelerin manşetlerinde, haber bültenlerinin ilk haberi. Ona burayı dar edeceğiz, buna şunu yapacağız lafları toplumda karşılık buluyor, en çok tıklanan haberler bu lafların içinde geçtiği haberler oluyor fakat biri çıkıp ateşkes ilan edin, eylemsizlik kararı alın, kalıcı barış için şunları yapın dediğinde bu toplumda hiçbir karşılık bulmuyor. Kimse bunu ne paylaştı, ne gazetesinde yer verdi, ne televizyonunda yer verdi. Bu ülkede barış için söylenen sözün bir kıymeti yok karşılığı yok. Çelik seni yürekten kutluyorum. Son 40 günde yapılan terör operasyonlarında 88 askerimiz şehit oldu. Son 40 günden bahsediyoruz. Çelik'in dediği gibi, bizler, toplumun önündeki insanlar başsağlığı dileyerek bu konulara duyarlı olduğumuzu gösterip kandırıyoruz."

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA