20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Lozan'dan karar çıkmadı

Suriye için toplanan 6 ülkenin görüşmelerinden sonuç çıkmadı.


Lozan'da Suriye'nin geleceği ve siyasi istikrarı için toplanan 6 ülkenin görüşmelerinde bir karara varılamadı. Toplantı sonrası açıklama Çavuşoğlu'ndan geldi.

Amerika, Rusya, Türkiye, Irak, İran ve Arabistan'ın katıldığı, Suriye'nin kaderinin çizileceği toplantıdan karar çıkmadı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lozan"da yapılan Suriye toplantısında Uluslararası Suriye Destek Grubu toplantısı olmadığı için bir karar çıkmadığını belirterek, toplantıda Türkiye"nin Halep"e insani yardım ulaştırılması için vakit kaybetmeden uluslararası bir konvoyun oluşturulmasını teklif ettiğini söyledi.

Çavuşoğlu, İsviçre"nin Lozan kentinde yapılan Suriye toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Suriye toplantısında bir karar çıkmadığını belirten Çavuşoğlu, "Uluslararası Suriye Destek Grubu toplantısı olmadığı için bir karar çıkmadı. Farklı görüşler tabi olabilir. Biz Türkiye olarak özellikle ateşkesin sağlanması ve siyasi çözüme varan bir süreçte hangi adımların atılması konusunda fikirlerimizi net bir şekilde paylaştık. Her şeyden önce bombalamaların ve her türlü saldırıların da bir an önce durması ve gerçek anlamda çatışmaların durdurulması gerekiyor" dedi.

HÜRRİYET

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA