23 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

PKK'ya Tunceli'de ağır darbe

Tunceli'den süren terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda 10 terörist etkisiz hale getirildi.


Tunceli merkez Kutuderesi vadisinde bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik süren operasyonlar sırasında terör örgütü mensubu 10 terörist ölü ele geçirildi.

Akşam saatlerinde yaşanan şiddetli çatışmalar sonucunda üst düzey PKK'lı teröristlerinde aralarında bulunduğu 10 kişi etkisiz hale getirildi, 1 PKK"lı da yaralı olarak ele geçirildi.

Tunceli merkeze bağlı Kutuderesi vadisinde dün kış üstlenmesi hazırlığı yaparken tespit edilen PKK"lılara yönelik gerçekleştirilen hava destekli operasyonda 10 PKK"lının öldürüldüğü belirtildi.

Tunceli Valiliği"nden yapılan açıklamada, dün merkez Kutu deresinde güvenlik birimlerince başlatılan hava harekatı ve sonrasında karadan devam eden operasyon sonucunda 10 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Açıklamada, 1 teröristin yaralı olarak ele geçirildiği belirtilen operasyonda 1 askerin hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandığı ifade edilerek, " Operasyonda ayrıca 1 M16 silah ve 7 Kaleşnikof tüfek ele geçirilmiştir" denildi.

PKK"NIN SÖZDE MAVA BÖLGE SORUMLUSU ÖLDÜRÜLDÜ

Öte yandan, Batman ve Siirt jandarması tarafından Siirt'e bağlı Güneşli köyü kırsalında düzenlenen terör operasyonunda öldürülen 3 teröristten birinin sözde "Mava" bölge sorumlusu olduğu bildirildi.

Batman Valiliği'nden yapılan açıklamada, Siirt'e bağlı Güneşli Köyü kırsalında bölge halkının desteği ile tespit edilen 3 teröriste yönelik operasyon düzenlendiği bildirildi. Açıklamada, "Bu kapsamda alınan istihbarı bilgi sonrasında 17 Ekim Pazartesi 2016 günü Batman İl Jandarma Komutanlığı ve Siirt İl Jandarma Komutanlığınca, Siirt Merkez İlçe Güneşli Köyü mülki sınırları içerisinde icra edilen müşterek operasyonda arazide intikal etmekte olan 3 PKK/KCK BTÖ mensubu tespit edilmiştir. İcra edilen operasyon sonucunda; aralarında Mava alan sorumlusu olan Amed K."nın da bulunduğu 3 BTÖ mensubu silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir" denildi.

Açıklamada, bölgede yapılan arama çalışmalarında, teröristlere ait 1 adet M-16 piyade tüfeği, 2 adet kaleşnikof piyade tüfeği ve bu silahlara ait bol miktarda mühimmat ele geçirildiği belirtildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA