20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Ahmet Hakan tepki çekti

Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Lozan'da 'verdik' dediği adaları alsaydık, tarihi havasını ezer miydik ezmez miydik diye sordu.


Gazeteci Çağlar Cilara, Lozan'da aldığımız Bozcaada'nın Belediye Başkanı Yılmaz ile birlikte Hakan'ın bu ifadelerine yanıt verdi.

AHMET HAKAN'A ADALARLA İLGİLİ İFADELERİ NEDENİYLE TEPKİ

KRT'deki programında Ahmet Hakan'a tepki gösteren Çağlar Cilara, "Lozan'da kaybettiğimiz adaları alsaydık o adaları AVM'lerle donatır mıydık, donatmaz mıydık diyor, donatmazdık Ahmet Hakan. Neden, Lozan'da biz Bozcaada ve Gökçeada'yı aldık, hiç gittiniz mi, o adalarda gördünüz mü bir tane Alışveriş Merkezi. Göremezsiniz. O adaları kooperatif evlere ve sitelere boğar mıydık boğmaz mıydık diyor. Boğmazdık Ahmet Hakan. Lozan'da aldığımız Gökçeada ve Bozcaada'da askeri lojmanlar dışında büyük büyük siteler göremezsiniz. O adaların doğal ve tarihi havasını ezer miydik ezmez miydik diyor. Ezmezdik Ahmet Hakan. Hem Bozcaada'da hem de Gökçeada'da Rum köylerine giderseniz bin yıl önceki haliyle karşılaşırsınız. Her iki ada da tarihi dokusunu kaybetmemiş adalar. Lozan'da o adaları alsaydık o adalara hiçbir şey yapmazdık. Gökçeada ve Bozcaada'yı bozmadığımız gibi o adaları da bozmaz, gözümüz gibi bakardık" diye konuştu.

Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz da programda Bozcaada halkının rant odaklı baskılara direndiğini söyledi:

"Bozcaada halkı her türlü rant odaklı baskıya karşı koymuş durumda. Turizm, yaşadığı yerin ekonomik değerlerini çok yükseltmekle beraber o bölgede yozlaşmalara da neden oluyor. Çarpık kentleşmeler, büyük tesisler oluyor. Bozcaada'da bu tip endişeler herkesin kafasında olsa bile biz bu haliyle kalması için elimizden geleni yapacağız."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA