20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Başvurular sona eriyor!

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından verilen olan basın kartlarında başvuru süreci bitiyor.


BYEGM Konya İl Müdürü Cemil Paslı, BYEGM bünyesinde oluşturulan Basın Kartı Komisyonu"nun 2016 yılı ikinci toplantısını, 19 Ekim 2016 Çarşamba günü Ankara"da gerçekleştireceğini ifade etti. Paslı, ilk defa basın kartı alacak basın mensupları ile sürekli basın kartı alacak basın mensuplarının, 11 Ekim 2016 Salı günü mesai bitimine kadar BYEGM"nin www.byegm.gov.tr adresine başvuruda bulunmaları gerektiğini söyledi.

Güçlü bir medyanın, güçlü bir demokrasinin anahtarı olacağının bilinciyle, kitle iletişiminin baş aktörleri arasında sayılan basın mensuplarının, bir anlamda mesleki kimliği niteliğinde olan basın kartlarının düzenlenmesinde, BYEGM olarak gerekli hassasiyetin gösterildiğinin altını çizen Paslı, basın kartına müracaatlarda dikkat edilecek hususlara değindi.

Paslı yaptığı açıklamada; Basın kartı müracaatlarında mesleki çalışma göndermesi gereken başvuru sahiplerinin, BYEGM"nin resmi internet sitesi www.byegm.gov.tr adresinden yer alan “Basın Kartı” bölümüne girerek “Mesleki Çalışma Gönder” kısmından mesleki çalışmalarını sisteme yüklemeleri gerektiğini, mesleki çalışmalarla ilgili detaylı bilgilerin İl Müdürlüğünden alınabileceğini ifade etti. Paslı, Sürekli basın kartı başvurusunda bulunanlardan ise mesleki çalışma niteliğinde olmayan bir belge ile durumlarını tevsik etmek isteyenlerin söz konusu belgeleri basılı ortamda İl Müdürlüğü aracılığıyla Genel Müdürlüğe intikal ettirebileceklerini söyledi.

Başvuru sahiplerinin çalıştıkları gazete veya dergi örneklerinin, Basın Kartı Komisyonunun görüşüne sunulmak üzere, “PDF” formatında “Devlet Enformasyon Sistemi” ne yüklenmesi gerektiğinin altını çizen Paslı, konuyla ilgili soru veya sorunların, Basın Kartı Destek Hattı: (312) 583 61 60 veya basinkarti@byegm.gov.tr elektronik posta adresine iletilmesini sözlerine ekledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA