18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Eski Malkoçoğlu'ndan yenisine sert tepki

Cüneyt Arkın, Muhteşem Yüzyıl dizisindeki yeni Malkoçoğlu'nu eleştirdi.


Bir sempozyum için Denizli’ye gelen ünlü oyuncu Cüneyt Arkın, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu’nun sürekli şarap içip kadınlarla birlikte olmasını eleştirdi.

Türk Kılıcı Yatağan Sempozyumu’ Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde başladı. Denizli’nin kılıçlarıyla ünlü Yatağan beldesinde üretilen kılıçlar ile ilgili olarak düzenlenen sempozyuma Denizli Valisi Abdülkadir Demir, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut, akademisyenler ve Türk sinemasının ünlü oyuncularından Cüneyt Arkın katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan sempozyumda sahneye konuşmak için çıkan Cüneyt Arkın’a sempozyuma katılanlar büyük ilgi gösterdi. Sahneye çıktıktan sonra uzun süre alkışlanan Arkın, kendisini dinlemeye gelenleri selamlayarak konuşmasına başladı.

Sempozyumda konuşan Cüneyt Arkın, Türkiye’nin ve Türk insanının çok değerli olduğunu söyledi. Türkiye’de bir dönem gençlerin Amerikan özentisi olmaya başladığını belirten Arkın, ‘’Amerikan traşı, giyim tarzı gibi şeyler yaptı gençler. Ben buna üzüldüğüm için soruyordum. Neden böyle yapıyorsunuz diye? Onlar da biz Amerikalaşıyoruz. Biz Batılılaşıyoruz diyordu. Amerika tarihini soruyordum. Hep kötü olaylar var. Batı da aynı şekilde ne kadar az gelişmiş ülkeler varsa yer altı ve yer üstü kaynaklarını sömürmüş ve insanlarını köle diye satmış. Benim gençliğim de bunlar gibi olmak istiyor. Halbuki bizim müthiş tarihimiz var’’dedi.

‘O DİZİDEKİ MALKOÇOĞLU ŞARAP İÇİP KADINLARLA YATIYOR’

Kendi döneminde çektiği filmlerin hiç unutulmadığını ifade eden Cüneyt Arkın, ‘’Benim oynadığım tarihi Türk filmleri ben nereye girsem hatırlanıyor. Herkes bana ‘abi iyi ki çekmişsin o filmleri’ diyor. Ama mesela Karaoğlan filmi çekildi. Kayboldu gitti. Türk insanı Cüneyt Arkın’ın oynadığı tarihi filmlere ilgi gösteriyor da bu filmlere ilgi göstermiyor. Tarihi dizilerde de Kanuni var. Orada bir Malkoçoğlu var. Meyhanede şarap içip kadınlarla yatıyor’’ diye konuştu.

Cüneyt Arkın daha sonra PAÜ Rektörü Prof Dr Hüseyin Bağcı’nın kendisini verdiği Yatağan kılıcını eline aldı. Kılıcı kınından çıkaran Cüneyt Arkın filmlerdeki sahnelerini aratmayan şekilde kılıçla birlikte hareketler yaptı. Kılıcı gazetecilere ve seyircilere doğru sallayan Arkın, kendisini alkışlayanlara teşekkür ederek sahneden indi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA