18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Mahir Kaynak bir ajan provokatördür!

Hukukçu Turgut Kazan, Prof. Dr. Mahir Kaynak hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.


TVNET ekranlarında 12 Mart sebebiyle yapılan Gündem Özel 12 Mart Muhtırası programına katılan Hukukçu Turgut Kazan, Prof. Dr. Mahir Kaynak hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Kaynak sadece MİT mensubu değildir” diyen Kazan, Kaynak’ın bir ajan provakatör olduğunu iddia etti. Kazan aynı zamanda Cengiz Çandar ve Şahin Alpay gibi isimlerin o dönemde kandırılıp Ortadoğu’ya gönderilen isimler arasında olduğunu söyledi.      

Programa yazar Oya Baydar, ve Akşam Gazetesi yazarı Gürkan Hacır’da katıldı.

           Kazan:  Burada şu soruyu sormak gerek. Mahir Kaynak’ın İstanbul Üniversitesi salonlarında “Devrim namlunun ucundadır. Sandığa sizi inandırmak isteyenlere inanmayın.” şeklinde sözlerine ne diyeceksiniz?

          Veyis Ateş:   Mahir Kaynak aynı zamanda bir provakatör müydü? 

          Kazan: Elbette ben o konuşmaları dinlemiş bir insanım. Gençleri Filistin’de eğitime götürmek üzere kaydeden açıkça deftere yazan ve götürenler kimlerdi? 

Derin Devlet, ABD, Türkiye’de demokrasiyi boğmak isteyenler. Ki biz 9 Martın tarihini bilmiyoruz onu sonradan öğreniyoruz. Demek ki 9 Martçılar kendileri Baasçı bir rejimmiş gibi iktidara gelip Türkiye’yi sosyalist yapacaklarına inanmış olabilirler.

Ben Güneydeki bütün illere giderek sakın ola Filistin’e gitmeyin demiştim. Bunun başrolünü oynayan da Mahir Kaynak idi. Bu gerçekleri görelim.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA