25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Cumhurbaşkanı'nın programı

AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Konya ve ülke gündemini değerlendirmek üzere İl Başkanlığı’nda bir basın toplantısı yaptı.


Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) İl Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Kemal Avcıoğlu ile Mustafa Sağbili"nin eşlik ettiği basın toplantısında AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, ülke ve Konya gündemini ele aldı.

İşte Babaoğlu"nun basın toplantısından önemli başlıklar ve ayrıntıları;

Cumhurbaşkanı Erdoğan"ın Konya Programı

Cuma günü Sayın Cumhurbaşkanımızı 30. kez misafir ettik. Türkiye"de iktidarların belirlenmesinde önemli bir siyasi güç merkezi olan Konyamız tarihi bir ev sahipliğine imza attı. Konya AK Partinin kalesi olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı davamızı sonuna kadar sahiplenmiş bir şehir.

Meydanları coşkuyla dolduran halkımıza, bu tarihi buluşmayı başarıyla gerçekleştiren Cumhurbaşkanlığımız ekiplerine, AK Parti İl ve İlçe Teşkilatlarımıza, Milletvekillerimize, Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza teşekkür ediyorum.  Sayın Cumhurbaşkanımıza ev sahipliğimizde ve organizasyonda yardımlarıyla bizlerle olan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Hocamıza, Bakanlarımıza, AK Parti Genel Başkan Yardımcılarımıza, diğer illerden milletvekillerimize teşekkür ediyoruz.

Kapu Camii"nde kılınan Cuma namazı sonrası, Bedesten Esnafımızı ve Valiliğimizi ziyaret eden Sn. Cumhurbaşkanımız Büyükşehir Belediyemizce, Anadolu"yu bizlere yurt yapan ve Selçuklu Sultanlarımızdan Miryokefalon"un muzafferi Kılıçarslan adı verilen meydanda halkımızla buluştu.

15 Temmuz darbe girişimi gecesinde uçağının inebileceği 4 il arasında zikredilen ilimize, bu hain girişimden tam 3 ay sonra yine bir Cuma günü teşrif eden Sn. Cumhurbaşkanımız konuşmalarında çok önemli mesajlar verdi. 

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bu hain darbe girişiminde dik duran ‘Ben, Cumhurbaşkanımı size teslim etmem" diyerek engelleyen milletimize bir kez daha teşekkür etti, 15 Temmuz sonrasında FETÖ ile mücadelemizi anlattı.
Cumhurbaşkanımızın Konya"da dile getirdiği ‘FETÖ üyelerine gelin diyeceğiz, gelmezlerse gereğini yapacağız, yani vatandaşlıktan çıkaracağız açıklaması oldukça önemliydi. AK Parti olarak FETÖ ile mücadeleye büyük bir hassasiyetle yaklaşıyoruz. Mağduriyetlerin olmaması için de titiz bir çalışma yürütüyoruz. Bu süreci kararlılıkla devam ettirip, hainleri temizleyeceğiz İnşallah.

Konyamızda model bir uygulamayı hayata geçirmek istiyoruz. Bu kapsamda insanların tarım hayatını şehir dışında da yaşayabileceği bir proje olarak Tarım – Köy Projesi üzerine çalışıyoruz. Pilot modelimizin uygulanacağı ilçelerimizde uygun arazi çalışmaları yapılıyor.
Tarımda ayrıca dolu ve kuraklıktan etkilenen çiftçilerin borçlarını ertelemiştik. Şimdi de kuraklıktan etkilenen çiftçilerin desteklenmesi üzerine çalışıyoruz.
Ayrıca bölgeye yeni su getirme projeleri üzerinde çalışıyoruz. Tamamlandıktan sonra sizlerle paylaşacağız.

26. Dönemin 2. yasama yılının başlamasıyla birlikte güncel siyasi atmosferde gündeme yeniden gelen önemli bir konu da Başkanlık Sistemi. Hali hazırda devam eden yönetim sistemimiz çağın gereği olarak güncellenmesi ve ülkemizin daha hızlı bir şekilde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmesi için revize edilmesi gereken bir sistem. Sistemin önünü açmadığımız vakit kısır bir döngüde tartışmalarla zaman kaybına neden oluyoruz. Zaman kaybını ortadan kaldırmak ve daha dinamik bir şekilde ülkemizin ilerleyişinin önünü açmak için Başkanlık Sistemi ve 82 Anayasasının izlerini sileceğimiz mini anayasa paketini Meclis gündemine taşıyacağız. Sayın Başbakanımız dile getirdiler mesele bunun Meclis"e gelmesi ve akabinde referanduma giderek doğrudan Milletimize sorulması. Sonuçta bizler Milletimizin temsilcileriyiz, nihai kararı verecek olan Milletimiz. Nasıl bir sonuç takdir ederlerse biz buna uyacağız. Ama bu güncellenme ihtiyacını temsilciler olarak bizler uygulamada görüyoruz ve bunu Milletimize sormak istiyoruz. Bunu bu şekilde görmek lazım.

Bir diğer önemli konu 15 Temmuz sonrasında FETÖ"nün ağır bir darbe almasıyla arka planda işbirlikçisi olup aynı amaca hizmet eden PKK, DAEŞ, YPG gibi terör örgütleri ülkemize karşı yoğun bir saldırı içerisindeler. Askerlerimiz, polislerimiz, korucularımız ve sivil vatandaşlarımız şehit oluyor. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah"tan rahmet diliyorum. Ve, şunun altını özellikle çizmek istiyorum; biz verdiğimiz her şehidin acısını yüreğimizde hissettiğimizden dolayı bugün sınır ötesinde askerlerimiz var. Allah"ın izniyle sınır güvenliğimizi tamamen sağlayarak İslam aleminin en büyük ümidi olan Türkiyemizin başından terör belasını def edeceğiz İnşallah.

Son olarak bildiğiniz üzere 21 – 23 Ekim tarihlerinde AK Parti ailesi olarak Sayın Başbakanımız, Hükümet Üyelerimiz ve Milletvekillerimizle birlikte Afyon"da kampa giriyoruz. AK Parti olarak istişareler yaptığımız, yerelin ve ülkemizin genelini il 1c000 gilendiren konuları kendi içimizde konuştuğumuz toplantımız gerçekleşecek. Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı ve akabinde de devam ettirdiğimiz ve bir gelenek haline gelen kampımızda ülkemiz için yine güzel sonuçların çıkacağına inanıyoruz. 

Ben, katılımlarınız için teşekkür ediyorum. Toplantının akabinde İl Başkanlığımızda gün boyunca nöbetçi Milletvekili olarak bizi ziyaret edecek hemşerilerimizi dinleyeceğiz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA