25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Erdoğan dünyaya seslenecek

Erdoğan yarın gerçekleştirilecek kongrede dünyaya seslenecek.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın gerçekleştirilecek kongrede önemli açıklamalarda bulunmaya hazırlanıyor.

Adli işbirliğinin getirilmesi, Yargı İşleyişinin Hızlandırılması ve Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yolları' kongresinde konuşacak Erdoğan FETÖ konusunda dünyaya seslenecek.

İstanbul yarın önemli bir kongreye ev sahipliği yapacak. 3 gün sürecek olan “Adli İşbirliğinin Geliştirilmesi, Yargı İşleyişinin Hızlandırılması ve Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yolları” kongresi FETÖ ile mücadelede iş birliğine yanaşmayan uluslararası camia için âdeta ders niteliğinde olacak.

İstanbul yarın önemli bir kongreye ev sahipliği yapacak. 3 gün sürecek olan “Adli İşbirliğinin Geliştirilmesi, Yargı İşleyişinin Hızlandırılması ve Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yolları” kongresi FETÖ ile mücadelede iş birliğine yanaşmayan uluslararası camia için âdeta ders niteliğinde olacak. Aralarında ABD"nin de olduğu ülkelerden gelecek hukukçularla adli iş birliği kapsamında iade süreçleri de masada olacak. Kongrenin açılış konuşmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Erdoğan"ın, Türkiye"nin adli konularda uluslararası iş birliğine verdiği önemi vurgulayarak, Türkiye"nin tezlerini uluslararası camia ile paylaşması bekleniyor. Bu kapsamda, terörün ortak tanımının yapılması ve terörle mücadeleye karşı iş birliğinin güçlendirilmesi de Erdoğan"ın gündemindeki başlıklardan biri olacak. Özellikle, teröristlerin iade süreçlerine değineceği belirtilen Cumhurbaşkanı"nın, Fetullah Gülen ve FETÖ"cülerin iadesi konusunda yapılan çalışmaları, karşılaşılan aksaklıkları da gündeme getireceği belirtiliyor. 3 gün sürecek olan kongreye  51 ülkeden 175 katılımcı iştirak edecek.

TÜRKİYE

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA