25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Erdoğan: FETÖ'nün hedefi Müslümanlar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, FETÖ ve Boko Haram gibi örgütlerinin hedefinin Müslümanlar olduğunu açıkladı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivil Toplu Kuruluşları'nın temsilcileri ile yaptığı toplantı önemli açıklamalarda bulundu. FETÖ ve Boko Haram gibi örgütlerin hedefinin Müslümanlar olduğuna işaret eden Erdoğan, Türkiye'nin gücüne dikkat çekti.

Erdoğan, dünya genelinde İslam ülkelerinde mezhepçiliğin yaygınlaştığını kaydederek, mezheplerin dinin bile önüne geçtiği yorumunda bulundu.

Erdoğan, şunları söyledi;

"Mezhebi, dinin önüne çıkaran bir anlayış maalesef İslam dünyasının bazı bölgelerinde öne çıkmış durumda. Hemen her gün tahammül sınırlarımızı zorlayan terör eylemlerine, iç ve dış provokasyonlara maruz kalıyoruz

Dünyada kartların yeniden karıldığı enerji kaynakları üzerinde küresel rekabetin arttığı dönemde İslam aleminin potansiyeli heba edilmek isteniyor. DEAŞ, El-Kaide, Boko Haram, FETÖ gibi dini kavramları kullanan bu örgütlerin en büyük mağduru yine Müslümanlar

Irak'ta Suriye'de, Pakistan'da, Filistin, Libya, Mısır, Afgansitan, tüm buralarda mezhep üzerinden hareket eden örgütlerin hedefi yine Müslümanlar. Aynı dine, peygambere inanan insanların arasına kan ve husumet sokulmak isteniyor.

Türkiye Cumhuriyeti 'gel' dediğin zaman gelen, 'çık' dediğin zaman çıkan bir ülke değildir.

Başika'da 700'e yakın askerimizle varız. Musul'a yakın bir noktadayız. Gelişmeler kontrolümüz altında." 0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA