25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Huriye Biter: Başkanlık sistemi tek seçenek

AK Parti Harran İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter, "Başkanlık sistemi ve sivil anayasa Türkiye’nin en acil ihtiyaçları" dedi.


Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Harran İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan"ın liderliğinde, dünyanın en büyük ekonomileri arasına girmek için güçlü adımlar atan Türkiye"nin, istikrarlı büyüme ve kalkınma yolunda tek seçeneğinin başkanlık sistemi olduğunu söyledi.

Parti liderlerinin karşılıklı açıklamaları ile tekrar ülke gündeminin ilk sırasına oturan başkanlık sistemi ve anayasa tartışmalarına değinen Huriye Biter, sivil anayasa ve başkanlık sisteminin Türkiye"nin en acil ihtiyaçları arasında yer aldığını belirtti.

Ülke yönetiminde istikrarın önemine vurgu yapan Biter, “Başkanlık sistemi, devletimize hızlı karar alma ve çok daha çabuk hareket etme imkânı sağlayacak; kısır çekişmelere, engellemelere ve karmaşaya son verecek” dedi.

“KAYBEDECEK ZAMAN YOK”

Başkanlık sisteminin koalisyon ihtimalini ortadan kaldırarak, yönetimde istikrarı sağlayacağını kaydeden Biter, “Koalisyonun bu ülke için bir alternatif olmadığını 7 Haziran seçimleri sonrasında tekrar gördük. Bu milletin, aynı sıkıntılı süreçleri tekrar yaşamaması için başkanlık sistemine acilen geçilmeli. Bu ülkenin kaybedecek bir dakikası bile yok” diye konuştu.

AK Parti Harran İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter, Türkiye"de başkanlık sistemi ile birlikte demokratik kültürün daha da zenginleşeceğini, temsil kabiliyetinin artacağını belirtirken, aksi yönde bir düşüncenin asla mümkün olmadığını ifade etti.

“DARBE ANAYASASINDAN KURTULMALIYIZ”

Türkiye"nin artık darbe anayasası ile idare edilmemesi gerektiğini ifade eden Biter, “1982 darbe anayasası, bu milletin ihtiyaçlarına cevap veremiyor. Tamamen sivil bir anayasaya ciddi anlamda ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Huriye Biter, Meclis"in gerekli hazırlık ve çalışmaları yapıp, halkın onayına sunması halinde, hem başkanlık sistemi hem de yeni anayasa konusunda milletin en doğru kararı vereceğini söyledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA