25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kahraman'dan ilginç örnek

TBMM Başkanı Kahraman, başkanlık sistemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.


TBMM Başkanı Kahraman, başkanlık sistemine ilişkin ilginç bir benzetmede bulundu. Kahraman 'bir arabada 2 şoför olmaz' diyerek kararlılıklarını ortaya koydu.

İsmail Kahraman, Rize'de katıldığı toplu açılış töreninde vatandaşların 'Başkan Erdoğan' sloganları üzerine başkanlık sistemine değin konuştu.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan"ın da katılımıyla Rize Valiliği önünde organize edilen toplu açılış töreninde konuştu. Kahraman, vatandaşların, “Başkan Erdoğan” sloganları üzerine şunları kaydetti: “Öyle bir hemşehrimiz var ki zaten Başkan. Bunun hukuki kalıba dönmesi de an meselesi ve hakikaten Türkiye"nin istikrar içinde kalkınması için sistem bakımından, sistem değişikliğine gidilmesi rahatlık verecektir. ‘Hâkimiyet tecezzi etmez." diye bir kaide var, hâkimiyet bölünmez. Bir arabada iki tane şoför olmaz, kaza olur yoksa. Zannediyorum bu dönem inşallah Meclisimiz bu noktada gereken iradeyi ortaya koyacaktır. Türkiye 15 Temmuz"da bir büyük badireyi atlattı ve Cenabıhak korudu. 16 Temmuz"daki Türkiye"yi bir düşünün ne olacaktı? Bunu önlemede tek bir isim var Recep Tayyip Erdoğan.”

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA