25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

MHP kapalı kutu!

Binali Yıldırım'ın TBMM'ye taşıyacağız dediği başkanlık sistemi konusunda MHP renk vermiyor.


Başbakan Binali Yıldırım'ın Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne' taşıyacağız dediği başkanlık sistemi konusunda MHP'nin tavrı merak konusu oldu.

CHP'den gelen sert tavıra karşın MHP'den net bir açıklama gelmedi. Başkanlık sistemi ile ilgili Bahçeli'nin görüşleri merak ediliyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli"nin sistem tartışmasında kararı halkın vermesi için başkanlık sisteminin Meclis"e getirilmesi ve oradan da halka götürülmesi önerisi, siyasette yeni bir soruyu gündeme taşıdı. “MHP, referandum için gerekli 330 oyla aradaki 14 farkı kapatmak üzere ‘Evet" oyu kullanacak mı?” sorusuna yanıt aranırken, genel merkez kaynakları “İçeriği desteklemeseniz de gerekli eksikliği tamamlayacak mısınız?” sorusuna karşılık “Şimdilik bu soruya, ne ‘Evet" ne ‘Hayır" diyoruz” yanıtını veriyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan"ın açıklamasını ve AK Parti"nin atacağı adımı bekleyen genel merkez kaynakları, içeriğine destek vermedikleri bir pakete nasıl “Evet” diyecekleri ve bunu tabana nasıl açıklayacakları sorularına karşılık sistemdeki tıkanmaya dikkati çekiyor. Şu anda Cumhurbaşkanı"nın “fiili başkanlık sistemi” uyguladığını, bunun anayasal suç olduğunu belirten MHP yöneticileri, Bahçeli"nin konuşmasındaki ayrıntılara işaret ediyor. MHP kurmayları, bu tartışmaya ancak halkın son noktayı koyabileceğini vurguluyor.

HABERTURK

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA