22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

PKK'nın siyasi cinayetlerine sert kınama

HÜDA PAR Genel Merkezinden PKK'nın siyasi cinayetlerine sert kınama yayınlandı.


HÜDA PAR Genel Merkezi yayımladığı yazılı bir basın açıklamasıyla PKK"nin AK Partili siyasetçilere yönelik cinayetlerini sert bir dille kınadı.

HÜDA PAR Genel Merkezi tarafından yayımlanan yazılı bir açıklama ile PKK"nin son aylarda AK Partili siyasetçilere yönelik başlattığı siyasi cinayetler sert bir dille kınanırken, işlenen cinayetlerin emperyalist küresel güçlerin emellerine hizmet ettiğine dikkat çekildi.

PKK"nin, emperyalist küresel güçlerin ajandalarına uygun olarak Kürt coğrafyasında kaosu tırmandırmaya devam ettiğine dikkat çekilen açıklamada, örgütün bu doğrultuda hız verdiği siyasi cinayetlerle baskı ve sindirme ortamı oluşturmaya çalıştığı ifade edildi.

Açıklamada devamla; “Silahlı örg&uum 2000 l;t, Kürt halkının reddettiği çukur ve barikat siyaseti ile adeta intihar etmiş ve kendi mezarını kendisi kazmıştı. Bu son saldırılarla siyasi uzantısını da bu mezara çekmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda art arda AK Parti teşkilatlarını hedef almış ve son birkaç hafta içinde Hakkâri ili ile Şemdinli, Özalp ve Dicle ilçelerinde dört AK Partili siyasetçiyi katletmiştir.  Siyasi kurum ve kişilikleri hedef alan bu korkakça saldırıları lanetliyor, siyaset kurumunu hedef alan bu saldırıları kabul edilemez buluyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada sonra olarak; “Bu vesile ile katledilen masum siyasetçilere Cenab-ı Allahtan rahmet diliyor, aileleri ve AK Parti camiasına da taziyelerimizi sunuyoruz.” denildi. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA