25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Arda Turan sonrası o da kadrodan çıkarıldı

20 yıldır Fatih Terim ile çalışan masör Uğur Durul da kadrodan çıkarıldı.


20 yıldır Fatih Terim ile çalışan masör Uğur Durul Arda Turan'a prim almadıklarını belirtti. Bunu duyan Fatih Terim ise Durul'u kadrodan çıkardı.

Fatih Terim, Arda Turan'ı milli takıma almayınca eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Son olarak masör Uğur Durul'u kadroya almayan Terim'e bu kez ne tepki verileceği merak konusu oldu. 

Türkiye"nin gündemini meşgul eden “Arda Turan” krizinin bir benzeri daha yaşanıyor milli takımda. Fatih Terim ile 20 yıldan bu yana birlikte çalışan masör Uğur Durul da tıpkı Arda Turan gibi kadro dışı bırakıldı. Ve Uğur Durul"un kadro dışı olmasının nedeni de (iddialara göre) prim konusu...

Federasyon kulislerinden sızan bilgilere göre Uğur Durul"un kadro dışı bırakılmasının hikayesi prim konusuyla başladı. Durul, Arda ile sohbet ederken bazı çalışanların prim aldığını ancak kendilerine herhangi bir primin yatırılmadığını aktardı. Bunu duyan Arda Turan da arkadaşları ile konuşarak çalışanlar için toplam 1 milyon TL"lik para topladı. Bu para (Adam başı 75"er bin TL) çalışanlara ödendi. Durul"un bu davranışı Fatih Terim"in kulağına gidince, tecrübeli teknik adam Durul"u staf ekibinden çıkardı. O tarihten bu yana oynadığımız, Rusya (Hazırlık) Hırvatistan, Ukrayna ve İzlanda maçlarında kafilede görev alamadı.

iŞiNE SON VERMEDi

Ancak Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim hatalı olarak görmesine karşın Uğur Durul"u düşünerek işinden çıkartmadı. Nedeni ise o günlerde TFF"de, terör örgütü FETO/PYD ile ilişkileri olduğu düşünülen bazı isimler ile yolların ayrılması idi. Uğur Durul"un da aynı süreçte TFF"den ayrılmasının farklı algı yaratabileceği olasılığını düşünen Fatih Terim, babacan tavrı ile yıllarca çalıştığı ismi şimdilik sadece açığa aldı.

HÜRRİYET

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA