23 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Saldırıda can alıcı soru: İHA'lar verimli kullanılıyor mu? - 13:08

Diyarbakır'daki hain saldırı insansız hava araçlarının önemini bir kere daha gündeme getirdi.
Diyarbakır'daki hain saldırı insansız hava araçlarının önemini bir kere daha gündeme getirdi.

İHMAL İDDİALARI HALA AYDINLANMADI

Dağlıca, Aktütün, Gediktepe ve Hantepe. Türkiye bu karakol baskınlarını ve o baskınlarla ilgili ihmal iddialarını hiç unutmadı. Şimdi ise 13 askerimizi şehit verdiğimiz Diyarbakır saldırısındaki iddialar konuşuluyor.

İHA'LAR VERİMLİ KULLANILIYOR MU?

Son saldırı, insansız hava araçlarının önemini bir kere daha gündeme getirdi. İddiaya göre askerimiz günlerdir arama tarama faaliyeti yürütüyordu. Yorgun ve uykusuzdu. Teröristler de bunu fırsat bildiler ve Mehmetçiklerimizi katlettiler.


İnsansız hava araçları zor arazi şartlarında büyük fayda sağlıyor. Türkiye'nin elinde, 4'ü Kara, 6'sı da Hava Kuvvetleri'nde olmak üzere 10 insansız hava aracı var. Oysa Türkiye'nin sahip olduğu bu imkandan yeterince istifade edemediği öne sürülüyor.


İHA'lar, mağara içlerine kadar hedef işaretleme özelliğine sahip. İşaretlenen hedefe de, savaş uçaklarının dakikalar içinde ulaşması mümkün. Hal böyleyken, 13 mehmetçiğimizin şehit olduğu saldırı öncesinde,"neden insansız hava araçları ile terörist grup tespit edilmedi" sorusu zihinleri kurcalıyor.SAMANYOLU HABER TV

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA