23 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

BYEGM ve YEŞİLAY işbirliği protokolü imzaladı.

BYEGM ile Yeşilayarasında bir proje temelinde işbirliği protokolü imzalandı.


Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında “Bağımlılıklara Karşı Yerel Medya Kapasite Geliştirme Projesi” temelinde işbirliği protokolü imzalandı.

7 bölgeyi kapsayan ve 7 ilde gerçekleştirilecek bu önemli proje için hazırlanan işbirliği protokolünün imzalarını, BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Müdürü Savaş Yılmaz attı.

Uyuşturucu, alkol ve tütün bağımlılıkları temelinde herhangi bir normalleştirme veya özendirmeye sebep olmayacak şekilde yayın yapmanın öneminden hareketle, basın mensuplarının, ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan bağımlılık ile ilgili kapasitesinin artırılmasını amaçlayan proje, başta yerel medya olmak üzere yayın araçları ile halkı bilgilendiren tüm kamu kurum ve kuruluşları ile Yeşilay gönüllülerinin bağımlılık iletişimi kapasitesinin artırılmasını hedefliyor. Günlük iletişim dilinde bağımlılıkla ilgili hataların azaltılması, yanlış ifadelerden veya iletişim dilinden kaçınılması, özendirici içerik veya görsel kullanımının önlenmesi gibi konuları merkeze alacak proje, BYEGM ve Yeşilay işbirliği ile yürütülecek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA